X שלבים לתביעת פיצויים מקסימליים בתאונת דרכים

בזמננו, מידי יום עולות לכביש עשרות מכוניות חדשות וכתוצאה מכך תופעת תאונות הדרכים הופכת ליותר ויותר נפוצה. בישראל מדווחים על כ- 100 אלף תאונות דרכים מידי שנה כאשר רובם מסתיימים בנזק לרכוש בלבד וכ- 30 אלף מתוכם גורמות לפציעות בדרגות שונות.

כולנו יכולים להיקלע לתאונת דרכים, ואם חלילה נפגעתם חשוב לפעול נכון בתהליך תביעות הפיצויים לאחר תאונות דרכים. במאמר שלפניכם אנו נסביר מהן השלבים הנכונים לפעולת על מנת לקבל את מקסימום הפיצויים שמגיעים לכם.

 

שלב ראשון – שאלונים פנימיים של משרד עורכי הדין

כאשר תגיעו למשרד עורכי הדין שיעזור לכם בתביעת הפיצויים, יגישו לכם שאלונים פנימיים שיחשפו בבית המשפט. מטרת השאלונים האלו היא קבלת פרטים על תאונת הדרכים, לדוגמא: סוג הרכבים המעורבים, פוליסות הביטוח ועוד. הפרטים הטכניים על התאונה חשובים מאוד לאופן תהליך התביעה.

 

שלב שני – איסוף מסמכים רפואיים

השלב השני שחשוב לבצע לפני תביעת פיצויים היא איסוף כלל החומר הרפואי שנאסף מאז התאונה: חוות דעת רפואיות, צילומי רנטגן או MRI ועוד. שלב זה חשוב מאוד להערכת הנזק הרפואי שנגרם מהתאונה, מצב רפואי רעוע יכול להוביל גם לנזק כלכלי וחשוב לקחת זו בחשבון.

 

שלב שלישי – הגשת התביעה לבית המשפט

לאחר שאובחן מצבכם הרפואי לרמה הסופית וכלל הנזקים הנגרמו לכם הוכחו על ידי רופאים ובעלי מקצוע מוסמכים, הגיע הזמן להגיש את התביעה לבית המשפט. במהלך הליך התביעה, ימונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט אשר יקבע את הנזק הרפואי שנגרם לכם, האם וכמה אחוזי נכות מגיעים לכם.

 

שלב רביעי – בדיקה ע"י המומחה הרפואי מטעם בית המשפט

כמו שציינו, בזמן הליך המשפט ממונה על ידי בית המשפט מומחה רפואי, אובייקטיבי אשר יקבע את רמת הנזק שנגרם לכם. המומחה הרפואי עלול לבנות את חוות דעתו לפי שלושה שלבים רכיבים עיקריים:

  1. תלונות הנבדק.
  2. בדיקה קלינית (פיזית) של הנבדק.
  3. המסמכים הרפואיים של הנבדק: חוות דעת רפואיות, צילומי MRI וכו'.

חוות דעתו של המומחה הרפואי עלול לחרוץ את גורלה של התביעה כך שזה הוא למעשה השלב העיקרי והחשוב בהליך התביעה.

 

שלב חמישי – קביעת סכום הפיצויים

שלב זה הינו האחרון בהליך התביעה, לאחר שנקבע מצבו הרפואי של הנפגע ואחוזי הנכות המגיעים לו מתחילים הצדדים לדון מהו הנזק הכלכלי שעלול להיגרם לנפגע בעקבות מצבו הרפואי, וכך יקבעו הפיצויים המגיעים לו.

 

סיכום

כיום, כאשר הכביש מלא בכלי רכב וכל אחד מאיתנו עלול למצוא עצמו מעורב בתאונת דרכים, חשוב לדעת כיצד לנהוג ואיזה שלבים נכונים יש לבצע לפני ובזמן הליך תביעת פיצויים על מנת שנקבל את הפיצויים המקסימליים המגיעים לנו. אנו ממליצים לרכוש את שירותיו של עורך דין מקצועי ויסודי שיעזור לכם בהליך קדם התביעה והתביעה עצמה.

כספים

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »