6 טיפים שיעזרו לכם לשפר את דירוג האשראי!

בתחום הפיננסים, דירוג האשראי שלכם משמש כשומר סף ויבטיח הלוואות בתנאים נוחים והשגת כרטיסי אשראי עם תנאים טובים. דירוג אשראי גבוה יפתח עבורכם דלתות, בעוד שציון נמוך יותר יסגור אותן. שיפור דירוג האשראי שלכם דורש גישה אסטרטגית, סבלנות והתנהגות פיננסית עקבית. הנה שישה טיפים מעשיים שידריכו אותכם בדרך לשיפור דירוג האשראי שלכם.

 

1. הבינו את דוח האשראי שלכם

הדרך לדירוג אשראי טוב יותר מתחילה בהבנת המיקום הנוכחי שלכם על הסקלה. השיגו עותק של דוח האשראי שלכם באזור האישי באתר של "בנק ישראל". כל אזרח זכאי לקבלת דוח אשראי בחינם אחת לכל שנה קלנדרית. בדקו את הדוח שלכם ואתרו שגיאות כגון מידע אישי שגוי, סטטוסים מיושנים של חשבון או אי דיוקים במגבלות האשראי. ערעור על שגיאות אלה ותיקון שלהן יכול להיות בעל השפעה חיובית על דירוג האשראי שלכם. חברות כמו ניו קרדיט יכולות לסייע לכם בהבנה וניתוח הדוח לעומק ולבנות עבורכם מסלול שמטרתו שיפור דירוג האשראי שלכם.

טיפים שיעזרו לכם לשפר את דירוג האשראי

2. שלמו את החשבונות שלכם בזמן

היסטוריית התשלומים היא הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על דירוג האשראי שלכם. אפילו איחור בתשלום בודד יכול לפגוע משמעותית בדירוג האשראי שלך. כדי להימנע מכך, הגדירו תזכורות לתשלום או הפכו את תשלומי החשבונות שלכם לאוטומטיים. תשלומים עקביים בזמן מוכיחים למלווים שאתה לווה אחראי, מה שיכול להשפיע לטובה על דירוג האשראי שלכם לאורך זמן.

 

3. הפחיתו את יחס ניצול האשראי שלכם

יחס ניצול האשראי שלך – כמות האשראי שאתם משתמשים בה בהשוואה למסגרת האשראי הכוללת שלכם – מהווה כמעט 30% מדרוג האשראי שלך. מומחים פיננסיים ממליצים לשמור על ניצול מתחת ל-30%, ונמוך יותר הוא אפילו טוב יותר. אתם יכולים להשיג זאת על ידי פירעון יתרות קיימות, הימנעות מחובות חדשים ובקשת מסגרת אשראי גבוהה יותר בחשבונות השוטפים שלכם (ללא שימוש באשראי הנוסף). ניצול נמוך יותר מאותת לנושים שאתם מנהלים את האשראי שלכם היטב ולא מסתמכים יותר מדי על הלוואות.

 

4. תחזקו חשבונות אשראי ישנים

אורך היסטוריית האשראי שלכם תורם ל-15% מהדירוג הכללי. חשבונות ישנים יותר עם היסטוריית תשלומים חיובית מחזקים את דירוג האשראי שלכם. עמדו בפיתוי לסגור חשבונות כרטיסי אשראי ישנים, גם אם אינכם משתמש בהם יותר. שמירה על חשבונות אלה פתוחים ופעילים, אולי על ידי ביצוע רכישה קטנה מדי פעם, יכולה לעזור להאריך את היסטוריית האשראי שלכם ולשפר את הציון.

 

5. הגבל פניות אשראי חדשות

בכל פעם שאתה מגיש בקשה לאשראי, חקירה קשה נרשמת בדוח האשראי שלך, שיכולה להוריד את הציון שלך באופן זמני. בעוד שההשפעה של חקירה בודדת עשויה להיות מינורית, פניות מרובות בתקופה קצרה עלולות להזיק. היה אסטרטגי לגבי הגשת בקשה לאשראי חדש. אם אתה מחפש הלוואה (לדוגמה, משכנתא או הלוואה לרכב), נסה לבצע את קניות התעריפים שלך בחלון קצר, שכן מודלים של ניקוד אשראי סופרים לעתים קרובות מספר פניות עבור אותו סוג הלוואה כחקירה בודדת אם נעשית במסגרת תקופה של 14 עד 45 יום.

 

6. גוונו את תמהיל האשראי שלכם

שילוב של סוגים שונים של אשראי יכול להשפיע באופן חיובי על הציון שלכם, מה שמראה למלווים שאתם יכולים לנהל סוגים שונים של אשראי באחריות. עם זאת, אל תפתחו חשבונות חדשים רק כדי לשפר את תמהיל האשראי שלכם; חשוב יותר לנהל את האשראי שכבר יש לכם בחוכמה.

 

שיפור דירוג האשראי – יפה שעה אחת קודם

שיפור דירוג האשראי שלכם הוא מרתון, לא ספרינט. זה דורש זמן, סבלנות והתנהגות פיננסית עקבית. שיפור זה ירחיב את האפשרויות הפיננסיות שלכם, יפחית את עלויות ההלוואות שלכם ויעזור לכם להשיג את היעדים הפיננסיים שלכם בקלות רבה יותר. המפתח לדירוג אשראי טוב יותר טמון בפרטי ההרגלים והניואנסים הפיננסיים שלכם. התחילו ליישם את הטיפים האלה עוד היום לעתיד פיננסי בטוח יותר.

קרדיט

אולי יעניין אותך גם

מה נחשב להתחדשות עירונית
כללי
מה נחשב להתחדשות עירונית?

אם אתם מתעניינים באופן כללי בהתחדשות בערים וההתפתחות שלהן, בוודאי שמעתם את המונח התחדשות עירונית. בין אם אתם גרים בעיר קטנה או גדולה, סביר להניח

קרא עוד »