5 טיפים לניהול נכון של הביטוח

על פי נתוני משרד האוצר מעל 40% מהאוכלוסייה בישראל, משלמים תשלום יקר בשל כפל ביטוחי. כדי שגם אתם לא תמצאו את עצמכם משלמים לחינם על ביטוח, חשוב אחת לתקופה, לעשות סדר בתיק הביטוחי. אין מנוס מכך. לצורך כך ריכזנו עבורכם טיפים שיסייעו לכם בתהליך.

 

בדיקת ביטוחים קיימים

רכשתם ביטוח אצל סוכן ביטוח מומחה בעבר? לאחר כשנתיים וחצי מומלץ לערוך סדר בתיק הביטוחי. השלב הראשון הוא בדיקת ביטוחים שתתבצע אחת לתקופה (בין שנתיים וחצי לשלוש שנים). את הבדיקה הזו תוכלו לבצע באופן עצמאי לקבלת מידע חלקי, או לפנות ליועץ ביטוח מומחה כמו הר הביטוח הבטוח ולקבל בדיקה מקצועית ומקיפה.

 

איך מתבצעת בדיקת נתונים?

באמצאות אתר הר הביטוח ניתן לקבל מידע על פוליסות ביטוח קיימות, תצטרכו להיכנס לאתר, להזין פרטי הזדהות ולבחור בשירות הרצוי. לאחר מספר דקות תקבלו דו"ח ובו יפורטו כל פוליסות הביטוח הקיימות על שימכם לפי נתוני הר הביטוח.

הפקת דו"ח זה לא מספיקה עבור ייעול תיק הביטוח ולכן ההמלצה היא לפנות עם הדו"ח המופק אל חברת ביטוח מקצועית שתפנה באופן ישיר אל חברות הביטוח שלכם, תבדוק מה כוללות הפוליסות הקיימות וכך תוכל להתקדם ולייעל את תיק הביטוח שלכם.

 

מאתרים כפל ביטוחי

כפל ביטוחי הוא מצב בו המבוטח משלם על מספר ביטוחים זהים, למרות שבמקרה ביטוחי, גובה התשלום שהוא יקבל מחברות הביטוח לא יושפע מכך וגובה התשלום יתחלק בין החברות המבטחות. כדי לא לשלם על כפל ביטוחי חשוב לבדוק מהם הביטוחים הקיימים ולהצליב מידי לאיתור ביטוחים זהים.

חשוב לציין כי ישנם ביטוחים שהם אמנם לא באותו שם, אך הם כוללים רכיבים זהים. לרוב, כפל ביטוחי נפוץ בביטוח בריאות בדמות ביטוח סיעודי וביטוחים נוספים שהם לפעמים נרכשים על ידי העבודה.

 

עורכים השוואת ביטוחים

בין אם גיליתם שיש לכם שני ביטוחים כפולים ואתם לא יודעים איזה מהם נכון לבטל, ובין אם אתם מתלבטים באיזה ביטוח תקבלו יותר, חשוב לערוך השוואת ביטוחים. השוואה כזו ניתן לערוך באופן עצמאי על ידי כניסה לאתרי אינטרנט המציעים סימולטור לחישוב לשימוש חופשי. למרות זאת, ההמלצה היא לפנות דווקא ליייעוץ ביטוח מקצועי לשם השוואת נתונים מקצועית ומקיפה.

 

מוזילים מחירי פרמיות ביטוח

ענף הביטוח מלא תחרות. כל חברת ביטוח מעוניינת למשוך אליה כמה שיותר לקוחות. מסיבה זו היא גם עורכת שינויים בביטוחים המוצעים כך שיש תקופות בהם ניתן לקבל ביטוח במחיר זול יותר, מבלי לגרוע בגובה הכיסוי שהוא מציע. לאחר שערכת השוואת ביטוחים, כדאי שתבטלו את הביטוחים היקרים ותרכשו ביטוחים זולים יותר.

 

מנהלים משא ומתן

לא כולם יודעים, אבל ניתן להוזיל את מחיר הפרמיה באמצעות משא ומתן עם חברת הביטוח באמצעות אישור העדר תביעות. הפיקו דו"ח זה באתר הר הביטוח ותהנו מהנחה משמעותית.

ניהול ביטוח

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »