4 סיבות לעשות ביטוח מקצועי

מדי פעם חשוב לקבל תזכורת לכך שעולמינו אינו אוטופי כפי שהיינו רוצים.

דיון בדבר פוליסת ביטוח מקצועי הוא תזכורת טובה לכך שעבודה ומוניטין הנבנים זמן רב יכולים לדעוך במחי תביעה משפטית אחת (בין אם מוצדקת ובין אם לא).

על מנת לשכך את האיום, מומלץ להתעניין בעשיית ביטוח מקצועי.

 

מה זה ביטוח מקצועי

ביטוח מקצועי (נקרא גם ביטוח אחריות מקצועית) הינו כלי הנועד לפצות או לייצג את המבוטח במקרים של תביעה משפטית.

שוק העבודה העכשווי עתיר הזדמנויות ופרויקטים מצד אחד, אך גם משוכלל משפטית מצד שני. הכוונה היא, שנפוצות הידע המשפטי לצד ריבוי הזדמנויות תביעה מוביל לחשש לגיטימי מנזק משפטי מצד אנשי מקצוע רבים. ישנן עדויות רבות על כך שכתוצאה מהליך משפטי כזה או אחר הנתבע הגיע למצב של פגיעה קשה ואף לפשיטת רגל, לעיתים על לא עוול בכפו.

לפיכך, נוצר הצורך בביטוח מקצועי, כאשר המקרים הבולטים מערבים ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, אדריכלים או יזמים.

 

מדוע מהנדסים צריכים לעשות ביטוח מקצועי יותר מהשאר?

כאמור, אחת האוכלוסיות שהכי נזקקות לביטוח מקצועי זוהי קהילת המהנדסים.

זה קורה עקב אופי עבודת המהנדס וריבוי האחריות הנלווה אליה. כמתכנן, עיקר עבודתו של המהנדס היא בשלבים היסודיים והראשוניים של פרויקטים למיניהם. כתוצאה מכך, המהנדסים חשופים למגוון רחב של תביעות בגין טענות בדבר תכנון לקוי, רשלנות וחוסר מקצועיות.

בנוסף, ובהתאם לכך שמהנדסים חשופים לתביעות כבדות, בדרך כלל מדובר גם בתביעות הנושאות פגיעה כלכלית משמעותית.

לפיכך, על מהנדסים לשקול בכובד ראש כיסוי משפטי בדמות ביטוח מקצועי, ולהתגונן מפני נזק פתאומי וכבד.

 

4 סיבות לעשות ביטוח מקצועי

הסרת דאגה מהלב

בראש ובראשונה, קיומו של ביטוח מקצועי מקנה למבוטח שקט נפשי אשר מקרין גם על תפקודו השוטף בעבודה. כאשר אדם יודע שהוא מגובה כלכלית מנזקים משפטיים על לא עוול בכפו, הוא יכול למקד את מיטב יכולותיו בליבת עבודתו ולהסיר מסדר יומו חיפוש אחר כיסויים משפטיים למקרי קיצון.

 

שמירה על בטחון כלכלי

כחלק משירות הביטוח המקצועי, המבוטח זוכה לייצוג וגיבוי משפטי במקרי תביעה. למעשה, ישנן תביעות אשר במסגרתן בצד הנתבע ישנה חברת הביטוח ולא המבוטח. כתוצאה מכך, נחסכות מהמבוטח הוצאות משפטיות לא מתוכננות ועיתים גם כבדות מאוד, אשר משפיעות מאוד על מאזנו הכלכלי.

 

הרתעת תובעים

כאשר תובעים פוטנציאליים מאיימים על אדם בעל ביטוח מקצועי, העובדה שהגוף הנתבע הוא בהרבה מקרים חברת ביטוח מיומנת מרתיעה אותם מלהגיש תביעות סרק.

 

שמירה על המוניטין והשם הטוב

לצד הנזק הכלכלי, ניהול הליך משפטי גובה מהנתבע מחיר חברתי לא מבוטל. עננת התביעה המרחפת מעל בעל מקצוע כזה או אחר יכולה לפגום בשיתופי פעולה אפשריים עקב חשש הצד השני.

 

איש הולך

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
הכירו את עידן עופר
עסקים
הכירו את עידן עופר

משפחת עופר היא אחת המשפחות הכי עשירות, והכי מפורסמות בישראל. העובדה הזו לא פוסחת על עידן עופר. יחד עם זאת, אף על פי שהשם של

קרא עוד »