4 סיבות להשתמש בתוכנת REVIT

תוכנת REVIT היא הגשמת החלומות של אנשי מקצוע מתחום הבניין: הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לכל המעורבים בתהליך תכנון הבנייה, גישה למודל תלת ממדי ממוחשב שמכיל כמות מידע עצומה שקשורה לתכנון המבנה ולבנייתו. REVIT פועלת על פי שיטה של ניהול מידע בתחום הבנייה שנקראת BIM – מידול האינפורמציה של המבנה. לפניכם ארבע מתוך הסיבות שיכולות להניע אתכם להשתמש בתוכנת REVIT.

 

1. מודל בנייה פרמטרי במקום שרטוט ידני

שרטוטים ידניים דרשו מאדריכלים ולפעמים משרטטים מומחים, לעבוד שעות מול שולחן שרטוט, כשהם מחשבים, מודדים, מסמנים ומוחקים. בנוסף לעבודה הקשה והמורכבת, שרטוטים ידניים היו מקור בלתי נדלה לטעויות ולשגיאות.

 Revit – תוכנת BIM היא תוכנת מידול אינפורמציה שמאפשרת יצירה של מודלים תלת ממדיים חכמים, שיודעים לחשב את הנתונים באופן אוטומטי וגם להתאים את הסביבה לשינויים. כך למשל, במקום בו הוגדל החלון, ישתנו בהתאם הקיר ומסגרות החלון, על מידותיהם. שינוי מיקום שקע בשרטוט של חדר, יתאים לשינוי את חיווטי החשמל הרלוונטיים.

 Revit - תוכנת BIM

2. עבודה משותפת, מידע מעודכן

לפני לא הרבה שנים נשמעו שיחות עבודה רבות שעסקו במייל העדכני ביותר שנשלח, בנושא כלשהו, ולא בכדי. תקשורת בעזרת דואר אלקטרוני שנשלח במקביל מנמענים שונים – סופה לגרום לבלבולים.

העבודה עם תוכנת REVIT מאפשרת לכל אנשי המקצוע לעבוד על פלטפורמת ענן שמתעדכנת באופן מיידי. כמה מקרים שהיו עלולים להידרדר לאי הבנה נמנעו בעזרת הכלי המדהים הזה? לעולם לא נדע אבל כל עוד עובדים בעזרת REVIT, גם שגיאות שמקורן בהתנגשויות תשתית, הן עניין שנשאר בעבר שכן REVIT לא תיתן לכם להיקלע למצב כזה, ותתריע על כל חוסר התאמה.

 

3. תיעוד ומעקב

פעם זו הייתה עבודה בפני עצמה: יצירת מסמכי תיעוד מפורטים ומקוטלגים. עדכונים ותוספות בכתב יד עלולים לבלבל את מי שמנסה לפענח את השרטוט או את המסמך, ולפעמים הדיו שדהה על הדף הוא המקור לאי התאמה או המקור לבלבול. עבודה עם REVIT פוטרת אתכם מכל הבלגן, כשהיא שומרת באופן אוטומטי כל מידע, שינוי ותוספת שנערכו בשרטוטים או במסמכי הפרויקט, ומאפשרת שקיפות מלאה ושליטה אמיתית בנתונים עבור מנהלי הפרויקט.

 

4. בנייה בת קיימא – לטובת העתיד של כולנו

היכולות של תוכנת REVIT רבות מספור, אבל חשוב מאוד לציין שלתוכנה יש גם כלים לניתוח אנרגיה, ובעזרתם ניתן לבחון פתרונות וחומרים, שמקטינים את ההשפעה המזיקה של ייצור, הובלה ובנייה של חומרי בנייה. בעזרת התוכנה ניתן גם לתכנן תאורה טבעית, שתאפשר צמצום של הסתמכות על תאורה מלאכותית. בנוסף, גם מאגר החומרים של REVIT מאפשר בחירה באפשרויות ידידותיות לסביבה, כמעט בכל תחום אדריכלי ותכנוני.

 

לסיכום

העתיד הוא עכשיו ו7כאן, ובעזרת REVIT ותוכנות נוספות – תכנון, שרטוט, מעקב ועבודה משותפת הם תהליכים שנשענים על מידע מדויק ויכולות חישוב ממוחשבות. יכולות אלו חוסכות למתכננים זמן, מאמץ, כסף וטעויות בשלב הבנייה, ומבטיחות תוצאה מוצלחת.

מודל בנייה פרמטרי במקום שרטוט ידני

אולי יעניין אותך גם

מה נחשב להתחדשות עירונית
כללי
מה נחשב להתחדשות עירונית?

אם אתם מתעניינים באופן כללי בהתחדשות בערים וההתפתחות שלהן, בוודאי שמעתם את המונח התחדשות עירונית. בין אם אתם גרים בעיר קטנה או גדולה, סביר להניח

קרא עוד »