4 טיפים חיוניים לפני רכישת נכס בחו"ל

רבים מתעניינים בשנים האחרונות לגבי רכישת נכס בחו"ל, כתוצאה מיוקר המחייה בארץ. כולנו יודעים כי מחירי הדירות בארץ נמצאים במגמת עליה, דבר שמקשה על מרבית הישראלים להשקיע בנדל"ן. לעומת זאת, בחו"ל כמעט כל אחד יכול לרכוש לעצמו נכס מניב וליהנות מהכנסה פאסיבית לאורך השנים. החוכמה היא רק לבחור את הנכס האידיאלי ביותר עבורכם.

 

טיפים חשובים לפני רכישת נכס בחו"ל – כדאי להכיר!

  1. מיקום – המיקום משפיע באופן ניכר הן על התשואה הצפויה והן על נוחות הניהול של הנכס. ישנם נכסים זולים ומפתים, אך המיקום שלהם אינו מבטיח תשואה גבוהה, כתוצאה מחוסר ביקוש. לכן חשוב לבדוק היטב את המיקום המדובר ולבחון לעומק את מחיר הנכסים, ממוצע השכירות באזור, רמת הביקוש לנכסים הדומים לנכס שלכם וכמובן המצב הסוציואקונומי של האוכלוסייה המקומית. אוכלוסייה חזקה תוכל לשלם שכירות גבוהה יותר וכמובן להבטיח לכם שקט נפשי, לעומת אוכלוסייה חלשה יותר, שעלולה להתקשות לעמוד בדמי השכירות הגבוהים ואף להגיע למצב של חוסר יכולת לעמוד בהתחייבות הכספית. השקעות נדלן בדובאי נחשבות לאופציה מומלצת, בזכות אטרקטיביות המיקום והמחירים הנוחים.
  2. רווחיות – יש לזכור כי מדובר על עסקה שנועדה לספק לכם תשואה גבוהה ככל הניתן. לכן חשוב לקחת בחשבון את מחיר הנכס, גובה המיסים שתצטרכו לשלם ודמי השכירות הצפויים. מומלץ לחקור היטב את הפרמטרים האלו, מאחר והם אחראיים על רמת הרווחיות של העסקה. בחלק מהמקרים תוכלו ליהנות מפטור ממס רכישה וממס רווח הון, דבר שיכול לתרום המון לרווחיות העסקה.
  3. חישוב מדויק של כל ההוצאות – רבים ממהרים להשקיע בנכסי נדל"ן בחו"ל, מבלי להבין את כל ההוצאות הכרוכות בכך. יש לזכור כי מעבר לנכס עצמו ולמיסים שתאלצו לשלם בעקבות רכישתו, ישנן הוצאות רבות נוספות שיש לקחת בחשבון. למשל, אל תשכחו את ההוצאות שתאלצו לשלם עבור שירותי התיווך, שכר טרחת עורך דין, עלויות השיפוץ וההשקעה בריהוט. בחלק גדול מהמדינות נהוג להשכיר נכסים מרוהטים, לכן מומלץ לקחת זאת בחשבון.
  4. מימון – חלק גדול מהאנשים יצטרך להיעזר במימון בנקאי לצורך רכישת הנכס. אך ישנו הבדל בין לקיחת משכנתא לצורך רכישת נכס נדל"ן בארץ, לבין לקיחת משכנתא לצורך רכישת נכס בחו"ל. ברוב הפעמים גובה המימון יהיה נמוך יותר ולרוב תאלצו לספק ערבויות ובטחונות, בדמות נכס שניתן לשעבד כנגד ההלוואה. לכן חשוב לבדוק זאת מראש, על מנת להבין מהו התקציב העומד לרשותכם לצורך רכישת הנכס בחו"ל.

קניית נכס

היתרונות של רכישת נכס בחו"ל

מאחר ורוב האנשים אינם יכולים להרשות לעצמם רכישה של נכס בארץ, רק הגיוני לרכוש נכס בחו"ל. זוהי ההזדמנות שלכם ליהנות מנכס מניב, שיספק לכם ביטחון כלכלי בהמשך הדרך.

 

לסיכום

רכישת נכס בחו"ל יכולה להתאים להמון ישראלים, שאינם מסוגלים לרכוש נכס בארץ. מדובר על השקעה משתלמת בסיכון נמוך יחסית.

קניית נכס

אולי יעניין אותך גם

השקעות נדל"ן
נדל"ן
4 עובדות על השקעות נדל"ן!

השקעות בנדל"ן נחשבות לבחירה פופולארית ביותר עבור מי שרוצים להגדיל את ההכנסות שלהם באופן משמעותי. אם אתם רוצים להכיר בתחום מקרוב, כדאי שתקראו את השורות

קרא עוד »