3 צעדים פיננסים שכל בעל עסק חייב לעשות!

כל בעל עסק חייב לנקוט בצעדים פיננסיים מסוימים שיבטיחו את קיומו וצמיחתו של העסק לטווח רחוק. עובדה זו ידועה לרבים מאתנו, אך מעטים מכירים בצעדים החשובים מקרוב. יצאנו לבדוק את הנושא, כדי לחזור עם האינפורמציה שתאפשר לכל בעל עסק להתנהל נכון מבחינה זו. הישארו כאן ותגלו את כל הפרטים הדרושים לכם בזמן קצר.

צעד מספר 1 – להסתייע ביועץ פיננסי

כל בעל עסק צריך לפנות ליועץ פיננסי שיסייע לו בבנייה של תכנית עסקית. נסביר בקצרה שמדובר בתוכנית שמתארת את הדברים החשובים הבאים:

  • היעדים של החברה

  • קהל היעד

  • אסטרטגיית תמחור של המוצרים או השירות

  • תחזיות פיננסיות ועוד

מי שיפנו ליועץ עסקי מקצועי, יוכלו להחזיק בתוכנית שתשמש להם כמפת דרכים שתוביל בסופו של דבר להצלחה.

צעד מספר 2 – לבטח את העסק

לא ניתן לעסוק בצעדים פיננסיים שצריכים לבוא לידי ביטוי על ידי כל בעל עסק, מבלי להציג בפניכם את הצעד שישמור על העסק ועליכם. מדובר כמובן ברכישה של ביטוח אחריות מקצועית. מדובר בביטוח שמכסה אתכם מפני תביעות של לקוחות. נסביר בקצרה שהפוליסה שלו תעניק לכם שקט נפשי, משום זה כוללת את ההחזרים על המקרים הבאים:

  • הגנה משפטית

  • הפסדים כספיים שבאו לידי ביטוי מהתביעה ועוד

ביטוח אחריות מקצועית

צעד מספר 3 – להסתייע בשירותיו של רואה חשבון מומלץ

כל אחד יודע שבעל עסק צריך להחזיק ברואה חשבון צמוד שייקח אחריות על כל הרישומים הפיננסיים ויהיה אחראי על תכנון המיסים. הצעד הנוכחי אינו מתמקד ברישומים הללו, אלא במקצועיות של רואה החשבון. עליכם לשים לב שאתם בוחרים בבעל מקצוע מומלץ שנחשב לטוב ביותר בתחום. שכן, הוא צריך לבצע את עבודתו נאמנה, ללא טעויות תוך שמירה על רישומים מדויקים. בחירה ברואה חשבון מקצועי תקנה לכם ביטחון ותאפשר לכם לדעת שאתם מקבלים החלטות מושכלות בהתאם למידע שהוא יציג בפניכם. לכן, נמליץ לערוך בירור מעמיק טרם הבחירה ברואה החשבון שילווה אתכם בהמשך הדרך.

צעד מספר 4 – בניית קרן חירום

בעלי עסקים חייבים לבנות לעצמם קרן חירום שתשמש אותם ליום אפור. הכוונה לקרן שתאפשר להם להתמודד עם הוצאות ואתגרים לא צפויים (שאינם נוגעים לענייני הביטוח). רגע לפני סיום, נציין שיש נוסחה קבועה שמאפשרת לכל בעל עסק לחסוך מידי חודש סכום שמשתנה בהתאם להכנסות.

השורה התחתונה – הגיע הזמן ליישם

עד כאן 3 הצעדים הפיננסיים שכל בעל עסק חייב לעשות בהקדם האפשרי. בשלב זה אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק ליישם אותם על הצד הטוב ביותר, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שתתנהלו נכון מבחינה כלכלית בכל רגע נתון ולאורך זמן רב. בהזדמנות זו, נמליץ להעביר את המדריך הלאה, לבעלי עסקים אחרים שיקבלו את המידע הרלוונטי, כדי שאלה יוכלו להתנהל בהתאם.

3 צעדים פיננסים שכל בעל עסק חייב לעשות!

אולי יעניין אותך גם