3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את החללים המשותפים של הבניין, שכן הם חשופים לנזקים רבים שעלולים להיות מאוד "כבדים" בכיס שלנו. במאמר הבא נסביר מהם היתרונות לביטוח בית משותף.

פוליסת בית משותף נועדה להגן על דיירי בניין מפני נזקים שעלולים להתרחש בחללי הבניין המשותפים – לרבות מעלית, לובי כניסה, חדרי מדרגות וכן מתקנים המשמשים את דיירי הבניין כמו ארונות החשמל, לוחות החימום ועוד.מדוע זה חשוב? במאמר הבא נסביר בדיוק למה לא כדאי להסתפק בפוליסת ביטוח דירה בלבד, ולדאוג לכסות ולבטח את כל חללי הבניין.

 

פוליסת ביטוח בית משותף – ראש שקט לכל דיירי הבניין

ביטוח בית משותף נועד לכסות ולבטח את כל חללי הבניין המשותפים. רבים מאיתנו מכירים את פוליסת הביטוח לדירה, שנועדה לשמור על מבנה הדירה ועל תכולתה, אך מה בנוגע לחללי הבניין המשותפים? או מתקני הבניין המשמשים את כל דיירי הבניין?

החללים המשותפים חשופים לנזקים רבים שיכולים לגרור הוצאות כספיות גבוהות מאוד מצד דיירי הבניין, על כן פוליסת ביטוח בית משותף נועדה להגן על הדיירים מפני הנזקים הללו ולהבטיח שאכן יהיה טיפול ראוי בכל נזק שעלול לקרות בכל חלל שהוא.

תיקונים במערכות חשמל, המעלית, לוחות החימום ושלל המתקנים המשמשים את דיירי הבניין – יכולים להיות תיקונים מורכבים מאוד, ובמקרים מסוימים זה עלול לגרום לבעיות בין הדיירים, אם תהיה פוליסת ביטוח שלכך היא מיועדת – זה בהחלט יחסוך לכם כאב ראש והתעסקות רבה ומיותרת.

פוליסת ביטוח בית משותף - ראש שקט לכל דיירי הבניין

חוסך התעסקות גם לוועד הבית

לכל בניין מגורים יש ועד בית אשר אחראי לתחזוקת הבניין, התשלומים וההוצאות השוטפות של הבניין. במקרה של נזק בחללי הבניין המשותפים או במתקנים המשמשים את כל הדיירים – יהיה על ועד הבית לאסוף את הכספים עבור התיקונים והטיפולים הנדרשים.

פוליסת ביטוח לבית משותף חוסכת את ההתעסקות מול דיירי הבניין, שכן במקרה של נזק או תיקון מורכב – אין צורך לעבור דירה דירה ולאסוף את הכסף עבור התיקונים.

חוסך התעסקות גם לוועד הבית

תחזוקה שוטפת של הבניין

מעבר לביטוח דירה בסיסי שכל אחד מאיתנו רכש עבור דירתו הפרטית, נרצה לדעת שתחזוקת הבניין הכללית אכן קורית ודואגת לצרכינו כדיירים בצורה תקינה. גם אם הדירה שלנו מתוחזקת ומטופלת בצורה מושלמת, נרצה שחזית הבניין תהיה מטופחת ומטופלת גם היא – במקרים של נזקים שנגרמו מנזקי טבע כמו רעידת אדמה או שיטפון – יהיה טיפול מיידי בנזק ולא עיכוב וגרירה של נזק לאורך זמן.

לסיכום, פוליסת ביטוח בית משותף היא פוליסה כדאית שדואגת לצרכי הדיירים באופן מושלם, לכן אנו ממליצים להיוועץ בחברת ביטוח מקצועית שתתאים את פוליסת הביטוח הנכונה לבניין שלכם.

3 יתרונות לביטוח בית משותף

אולי יעניין אותך גם