בדרך להצלחה – שלבים באבולוציה של היזם

להיות יזם זה לא פשוט עבור רוב האנשים. הנטייה של רוב האוכלוסיה ללכת בתלם, לשמור על הקיים ולהישאר באיזור הנוחות, הופכת את היזמות לתחום מאתגר, שכנראה אינו מתאים לכל אדם.

יחד עם זאת, אנשים רבים יכולים להפוך ליזמים מצליחים, אם רק ישכילו להבין את הדרך החיונית, שצריך לעבור, כדי להפוך ליזמים מצליחים.

 

5 שלבים באבולוציה של היזם

תכונות שנותנות מוטיבציה בהתחלה

מוטיבציה ויצירתיות הן התכונות הראשונות שהמומחים מונים, כשמתבקשים לפרט על התכונות הדרושות ליזם מצליח. אם יש לכם המון מוטיבציה ויצירתיות, כנראה שגם יש לכם כבר רעיון שאתם רוצים לרוץ איתו קדימה, למכור אותו ולהפוך אותו לסיפור הצלחה. אבל האם זה מספיק? כנראה שלא. יש עוד כמה שלבים בדרך, עד שתהפכו מאנשים נלהבים עם רעיון נחמד ליזמים מצליחים.

 

תכונות שמניעות את העסק גם כשקשה

התמדה ונחישות הן התכונות הבאות, שעוזרות לכל יזם להתמודד עם כל הספקות שעולות בתוכו ומסביבו, להתמודד עם אתגרים לא מעטים שצצים לאורך הדרך ולא להתייאש, גם כשנראה ששום דבר לא מצליח.

 

הכרה ביכולות וחולשות

נחיתה על קרקע המציאות היא שלב חיוני מאין כמותו. יש שיאמרו החשוב מכולם, בדרך להפוך ליזמים מצליחים. למה זה כל כך חשוב? בעיקר כי רק ככה אפשר להבין את הדברים כמו שהם, להתכונן לאתגרים ולקשיים שכל עסק נתקל בהם, לדעת מהן החולשות שלכם, העלולות לעכב, או למנוע את הצלחת העסק ומה החוזקות שלכם, שיכולות לקדם את העסק. גם במקרה הזה ידע הוא כוח, שעוזר לכם להתכונן כראוי, להימנע מהפתעות לא נעימות.

 

בחירה של פרויקט מתאים לפי ארגז הכלים הקיים אצל היזם

התאמת מיזם ליזם היא שלב חשוב מאין כמותו. גם אם החלום שלכם הוא לפתוח מסעדה, לא כדאי שתעשו את זה אם אין ברשותכם את ארגז הכלים הרלוונטי. אין הכוונה למברג, פטיש ומקדחה כמובן, אלא ליכולות ולאפשרויות השונות, העומדות לרשותכם ולרשות העסק שלכם. יזם, מוכשר ויצירתי ככל שיהיה, לא יוכל לפתוח מסעדה אם אין בידיו את הממון הדרוש להשקעה בעסק. בנוסף, כדי לתוח מסעדה יש צורך בכישורי ניהול מפותחים, הבנה בתחום המזון, ניסיון בתחום המסעדנות ועוד. אם למשל חסר לכם רק הממון הדרוש, אולי תוכלו לפתוח קייטרינג במקום מסעדה. כך גם בכל תחום אחר.

 

יותר קל ביחד

למצוא את האנשים המתאימים שיכולים להפוך את החלום שלכם למציאות – קחו שותף לדרך, כזה שחושב כמוכם, או שמשלים אתכם, אחד שאפשר ללכת איתו ביחד לטווח הארוך, מישהו שאפשר לסמוך עליו ושאפשר לעבור איתו יחד גם את הרגעים הקשים. גם זכיינות היא סוג של ביחד, כאשר היזם מקבל ליווי מקצועי מקיף ולעיתים גם תמיכה נוספת, שתפקידה לעזור לו להצליח. אם ליווי ותמיכה זה מה שחסר לכם, כדאי מאוד לחשוב על אחת משתי האפשרויות האלה, בעיקר אם אתם חושבים על הקמת עסק גדול ומורכב, שלא כדאי לשאת אותו לבד על הכתפיים.

 

בשורה התחתונה

יש בימינו אינספור סוגים של עסקים, או עיסוקי פרילאנס שיכולים להתאים כמעט לכל סוגי היזמים, אך חשוב שתדעו להביט למציאות ישר בעיניים, כדי לנתח את מצבכם, להבין מהם הכלים העומדים לרשותכם, מהן החוזקות והחולשות שלכם, כדי שתוכלו להפוך ליזמים מצליחים במציאות ולא רק בדמיון.

איש נדלן

אולי יעניין אותך גם

השבחת קרקע
כללי
הכל על השבחת קרקעות

אחת מעסקאות הנדל"ן הטובות ביותר שניתן לבצע כיום היא רכישת קרקע חקלאית במחיר נמוך, אותה ניתן לאחר תקופת מה, להשביח באמצעות השגת אישור לשינוי ייעוד

קרא עוד »
פיננס האוס
עסקים
מה זה גיוס אשראי לעסקים?

ניהול עסק, קטן, בינוני או גדול, כרוך בלא מעט פרוצדורות, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא הצורך בתזרים מזומנים קבוע ויציב, המאפשר לעסק לנהל את פעילותו

קרא עוד »
אנרגיה סולארית
כללי
הכל על האנרגיה הסולארית

אחת הזירות החשובות ביותר בעולם הטכנולוגי קשורה לניסיון לפתח אנרגיה שהצריכה שלה לא תפגע בגדור הארץ. כיום, רוב האנרגיה שבה אנחנו משתמשים גורמת באופן ישיר

קרא עוד »