מה עדיף קרן השתלמות או קופת גמל

בין אם אתם מתעניינים לגבי השקעות בקרן השתלמות או בקופת גמל, אתם צריכים לקבל את הסיוע הפיננסי-מקצועי הנדרש.

בשורה התחתונה, לרוב יהיה מדובר בתכנון אפיק ההשקעה בטווח הארוך. והתהליך הזה מצריך חשיבה ותכנון מקדימים, אז הנה כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון.

מתכננים השקעות בשוק ההון? אולי בסטרטאפים? מה לגבי השקעות בקרנות השתלמות או קופות גמל? בסופו של יום, ישנם אפיקים שונים בתחום ההשקעות, ככה שאת הבחירה במסלול הנכון צריך לבצע בעזרת הסיוע הנכון. במקרים בהם אתם מתכננים השקעות בקרנות השתלמות, בית השקעות יוכל לסייע לכם מקצועית. וגם במקרים בהם אתם מעוניינים להשקיע בקופות גמל, גם אז בתי השקעות יוכלו לסייע לכם פיננסית-מקצועית בתהליך.

 

פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון

אם אתם מעוניינים להשקיע את כספכם בקרנות השתלמות או בקופות גמל, חשוב לקחת בחשבון פרמטרים כמו מיסוי. בפועל, קרנות השתלמות לרוב פטורות ממס. הפטור מהמס חל לא רק על ההפקדות עצמן בקרן ההשתלמות, אלא גם על הרווחים מהקרן. כמובן, עד תקרה מסוימת שנקבעת בהשקעה בקרן.

יחד עם הנושא של המיסוי על ההשקעות שלכם, חשוב גם לקחת בחשבון את הפרמטר של הכיסוי של הביטוח. מחיר כיסוי ביטוחי משתנה מחברה לחברה, אבל יחד עם זאת, המחיר משנה גם בהתאם לסוג ההשקעה.

 

פרמטרים נוספים להכיר כשמתכננים להשקיע בקרנות וקופות גמל

אם אתם מתכננים השקעות בקרנות השתלנות או בקופות גמל, אתם צריכים לקחת בחשבון גם את הפרמטר של דמי הניהול. לרוב, אתם תבחרו בבית השקעות שינהל עבורכם את ההשקעה. אלא אם אתם בעצמכם בעלי ידע בתחום ההשקעות, אתם כנראה תצטרכו סיוע מקצועי.

כשבוחרים את בית ההשקעות לניהול ההשקעה, יהיה חשוב לשקלל את דמי הניהול בטווח הארוך. בתי השקעות כמו פמילי אופיס למשל, יאפשרו לכם להנות מניהול ההשקעה במחירים משתלמים בטווח הארוך. וכמו שכולנו יודעים, השקעות בקרנות השתלמות וקופות גמל משתלמות בד"כ רק לאחר מספר שנים.

 

הערך של קופות גמל והערך של קרנות פנסיה

במידה מסוימת, אפשר להגיד שהערך של קופות הגמל בימינו כבר שווה-ערך לקרנות הפנסיה. בפועל, כיום לא ניתן למשוך את הכסף מקופות הגמל, מה שהופך את הערך של הקופה במידה מסוימת שווה לערך של קרנות הפנסיה.

יחד עם שציינו עד כה, יהיה חשוב לציין גם את החשיבות הטמונה בנושאי המיסוי. יהיה חשוב לבדוק למשל, אילו היטלי מיסוי יש על משיכת קופות הגמל וההשקעות הפיננסיות שלכם. בין המסלולים השונים יש הבדלים לעיתים מהותיים, מה שעשוי להשפיע משמעותית על הרווחיות בהשקעה. בין אם אתם מתכננים השקעות באפיק כזה או אחר, הקפידו על קבלת סיוע מקצועי-פיננסי בהתאם. ההמלצה הכי מובהקת היא, להסתייע בבתי השקעות שמלווים את כלל התהליך בדמי ניהול אטרקטיביים.

 

 

בית מעץ

אולי יעניין אותך גם

השבחת קרקע
כללי
הכל על השבחת קרקעות

אחת מעסקאות הנדל"ן הטובות ביותר שניתן לבצע כיום היא רכישת קרקע חקלאית במחיר נמוך, אותה ניתן לאחר תקופת מה, להשביח באמצעות השגת אישור לשינוי ייעוד

קרא עוד »
פיננס האוס
עסקים
מה זה גיוס אשראי לעסקים?

ניהול עסק, קטן, בינוני או גדול, כרוך בלא מעט פרוצדורות, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא הצורך בתזרים מזומנים קבוע ויציב, המאפשר לעסק לנהל את פעילותו

קרא עוד »
אנרגיה סולארית
כללי
הכל על האנרגיה הסולארית

אחת הזירות החשובות ביותר בעולם הטכנולוגי קשורה לניסיון לפתח אנרגיה שהצריכה שלה לא תפגע בגדור הארץ. כיום, רוב האנרגיה שבה אנחנו משתמשים גורמת באופן ישיר

קרא עוד »