מה עדיף קרן השתלמות או קופת גמל

בין אם אתם מתעניינים לגבי השקעות בקרן השתלמות או בקופת גמל, אתם צריכים לקבל את הסיוע הפיננסי-מקצועי הנדרש.

בשורה התחתונה, לרוב יהיה מדובר בתכנון אפיק ההשקעה בטווח הארוך. והתהליך הזה מצריך חשיבה ותכנון מקדימים, אז הנה כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון.

מתכננים השקעות בשוק ההון? אולי בסטרטאפים? מה לגבי השקעות בקרנות השתלמות או קופות גמל? בסופו של יום, ישנם אפיקים שונים בתחום ההשקעות, ככה שאת הבחירה במסלול הנכון צריך לבצע בעזרת הסיוע הנכון. במקרים בהם אתם מתכננים השקעות בקרנות השתלמות, בית השקעות יוכל לסייע לכם מקצועית. וגם במקרים בהם אתם מעוניינים להשקיע בקופות גמל, גם אז בתי השקעות יוכלו לסייע לכם פיננסית-מקצועית בתהליך.

 

פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון

אם אתם מעוניינים להשקיע את כספכם בקרנות השתלמות או בקופות גמל, חשוב לקחת בחשבון פרמטרים כמו מיסוי. בפועל, קרנות השתלמות לרוב פטורות ממס. הפטור מהמס חל לא רק על ההפקדות עצמן בקרן ההשתלמות, אלא גם על הרווחים מהקרן. כמובן, עד תקרה מסוימת שנקבעת בהשקעה בקרן.

יחד עם הנושא של המיסוי על ההשקעות שלכם, חשוב גם לקחת בחשבון את הפרמטר של הכיסוי של הביטוח. מחיר כיסוי ביטוחי משתנה מחברה לחברה, אבל יחד עם זאת, המחיר משנה גם בהתאם לסוג ההשקעה.

 

פרמטרים נוספים להכיר כשמתכננים להשקיע בקרנות וקופות גמל

אם אתם מתכננים השקעות בקרנות השתלנות או בקופות גמל, אתם צריכים לקחת בחשבון גם את הפרמטר של דמי הניהול. לרוב, אתם תבחרו בבית השקעות שינהל עבורכם את ההשקעה. אלא אם אתם בעצמכם בעלי ידע בתחום ההשקעות, אתם כנראה תצטרכו סיוע מקצועי.

כשבוחרים את בית ההשקעות לניהול ההשקעה, יהיה חשוב לשקלל את דמי הניהול בטווח הארוך. בתי השקעות כמו פמילי אופיס למשל, יאפשרו לכם להנות מניהול ההשקעה במחירים משתלמים בטווח הארוך. וכמו שכולנו יודעים, השקעות בקרנות השתלמות וקופות גמל משתלמות בד"כ רק לאחר מספר שנים.

 

הערך של קופות גמל והערך של קרנות פנסיה

במידה מסוימת, אפשר להגיד שהערך של קופות הגמל בימינו כבר שווה-ערך לקרנות הפנסיה. בפועל, כיום לא ניתן למשוך את הכסף מקופות הגמל, מה שהופך את הערך של הקופה במידה מסוימת שווה לערך של קרנות הפנסיה.

יחד עם שציינו עד כה, יהיה חשוב לציין גם את החשיבות הטמונה בנושאי המיסוי. יהיה חשוב לבדוק למשל, אילו היטלי מיסוי יש על משיכת קופות הגמל וההשקעות הפיננסיות שלכם. בין המסלולים השונים יש הבדלים לעיתים מהותיים, מה שעשוי להשפיע משמעותית על הרווחיות בהשקעה. בין אם אתם מתכננים השקעות באפיק כזה או אחר, הקפידו על קבלת סיוע מקצועי-פיננסי בהתאם. ההמלצה הכי מובהקת היא, להסתייע בבתי השקעות שמלווים את כלל התהליך בדמי ניהול אטרקטיביים.

 

 

בית מעץ

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »