קניתם דירה: זה הזמן להשלים עם הביטוח

בשעה טובה ומוצלחת קניתם את הנכס החשוב ביותר לאדם ולמשפחתו, ביתו, והנה אתם עומדים בפתח בירוקרטיה אינסופית של טפסים ומטלות על מנת להפוך את אותו הנכס לבטוח והמוגן ביותר. זה הזמן הנכון ביותר להפוך את סוכן הביטוח לחברכם הטוב, לדאוג לביטוח הנכון ביותר ולהרחבות המתאימות וכמובן – לדאוג שתהיו מבוטחים על כל מקרה שיגיע, חס וחלילה, לפתח ביתכם

הנה הגיע הרגע המרגש בו אתם יכולים להגיד, בשעה טובה, שיש בידכם נכס, שלכם, הדירה החלומית אותה חיפשתם זמן רב על מנת להקים בית ומשפחה עם האנשים שאתם אוהבים יתר מכל. עם הכל ההתרגשות מגיעות גם החששות והדאגות, ביניהם גם אלו הקשורים לחברת הביטוח שלכם. אם אתם חושבים שזה הרגע המתאים להרים צלצול ולהכיר את סוכן הביטוח שלכם קצת יותר לעומק, או את שמו, אתם כלל לא טועים. אתם כרגע עומדים בפני אינספור ביטוחים אפשריים, הרחבות וכיסויים שאתם צריכים לבדוק טוב טוב האם אתם אכן צריכים אותם, או שזו עוד דרך של חברות הביטוח לחלוב עוד טיפה כסף מכל אחד מאיתנו.

על איזה סוג של ביטוח כדאי לי לחשוב?

אם אנו מדברים על ביטוח דירה, מדובר על הביטוח כשמו כן הוא – ביטוח דירה. המטרה היא להגן על הדירה שלכם מכל הנזקים האפשריים,; פריצה, גניבה, נזקי מים, צד ג', כך שעל כל מקרה, אתם תהיו מכוסים ולא תצטרכו לדאוג לדבר, ובעיקר לא תצטרכו לשלם הרבה כסף. אחד מהביטוחים המדוברים ביותר לאחרונה הוא זה הקשור לנזקי הטבע, ביטוח רעידות אדמה. בעוד רבים תוהים לעצמם למה כדאי לנו לבטח את עצמנו בסוג ביטוח זה, בייחוד במדינה כמו שלנו שאנו לרוב לא סובלים מרעידות אדמה חזקות בסולם ריכטר, אין ספק שלמחשבה זו יש הצדקה. אך, במקרה בו, חס וחלילה, יגיע הרגע שבו תהיה רעידת אדמה חמורה, כזו התואמת את מיקומנו הגאוגרפי בקו השבר בסורי-אפריקאי שבו קיימות לא מעט סכנות לרעידות אדמה בעוצמות שונות, אנו נהיה בבעיה, הן מבחינה כלכלית, במידה ולא ביטחנו, והן מבחינת נזקים – כי יכולים להיות רבים.

בית

אז מה כדאי לי לעשות על מנת לבדוק את הנכס ולוודא את הביטוחים המתאימים?

התשובה נמצאת בגוף השאלה – לבדוק בצורה יסודית את הנכס, במקרה הזה את הדירה ולראות באמת שאתם לא מקבלים "מוצר פגום", על פניו, שלא נראה לעין במבט ראשון. אם אתם מחפשים את הדרך הפורמלית יותר לעשות זאת, תוכלו למצוא אנשי מקצוע שונים, ביניהם חוקרים פרטיים שעוסקים בדיוק בדברים כאלה; האזנות סתר, מעקבים ובדיקות אחר הנכס או מוכרו. אם אתם רוצים לחפש חוקרים פרטיים מומלצים, לא חסרות המלצות באתרים השונים על כל בית עסק המציע את שירותיו היסודיים והמקצועיים.

אולי יעניין אותך גם