קונה דירה בירושלים? אתה חייב לשכור שמאי מקרקעין שמתמחה בעיר

כולנו מכירים את זה, לדודה של אחותך יש בן שמאי ולא נעים שלא להעזר בו, בחור נחמד. אבל מה לעשות שהדירה שאותה אתם רוצים לקנות היא בירושלים ובן הדודה מתמחה באזור הצפון בלבד? במקרה כזה אין מקום לויכוח, לוקחים אך ורק שמאי מקרקעין המכיר את אזור ירושלים על בוריו והינו בקיא בכל תחומה, מהסיבה שהערכת שווי דירה קשור ישירות לאזור שבה היא ממוקמת והפרמטרים שמקיפים אותה. 

 

אז מה עושים?

מאחר ורכישת דירה אינה עניין של מה בכך, פונים אל שמאי מקרקעין בירושלים אשר מכיר את אזור ירושלים והסביבה על בוריו. לכל עיר יש את הרוח והנפש שלה, ההיסטוריה ומאפיינים שלה, אי ידיעת הפרמטרים הללו היטב עלול לפגום משמעותית בחוות הדעת שהוא מגיש.

 

מיהו שמאי דירות?

תפקידו של שמאי לקבוע את מחיר הנכס באופן ניטרלי ובלתי תלוי על מנת שניתן יהיה לקיים משא ומתן. מקצוע השמאות הינו תחום רחב ולכל שמאי ההתמחות שלו, ישנם המתמחים בדירות מגורים, אחרים בשטחי מסחר, קרקעות לבניה ונחלות. מומלץ לבדוק תחילה מהי מומחיותו של השמאי והאם יש לו נסיון בהערכת דירות, לאחר מכן יש לבדוק האם הוא בקיא דיו באזור בו ממוקמת הדירה.

 

כיצד מעריך שמאי את ערך הדירה?

שמאי דירות מקצועי אוסף את כל המידע הרלוונטי אודות הדירה מן ההיבט ההנדסי והמשפטי, הוא ישווה את מחירה למחיר דירות אחרות שנמכרו בסביבה, יבדוק מה התוכניות העירוניות העתידיות בסביבתה שעלולות להשפיע בעתיד הקרוב על ערכה, יבחן את מיקומה ביחס למוסדות חינוך, מוסדות רפואה, תחבורה ציבורית, פארק או קניון, והאם נמצאים בסביבה מפגעי רעש, זיהום אויר או כל דבר אחר שעלול לפגום בערכה. לאחר איסוף המידע הוא יגיש חוות דעת מפורטת ובסופה ינקוב במחיר הראוי לקנייתה או מכירתה.

 

הערכת דירה בירושלים והסביבה

העיר ירושלים קדושה הן לנצרות, ליהדות ולאסלם, וכוללת בתוכה את קודש הקודשים לכל אחת מן הדתות: הכותל המערבי, מסגדים וכנסיות. הצביון הרוחני והדתי המיוחד של ירושלים הצמיח שכונות נדירות ביופיין ובמרקמן החברתי הייחודי אך ורק לירושלים, דוגמת עין כרם או שכונת מונטיפיורי.

שמאי מקרקעין בירושלים יידע לא רק להכיר כל נדבך בכל שכונה אלא יהיה מודע לאתגרים המאפיינים את העיר, כגון הביקוש הגדל בהרבה על ההיצע, רישום לא תקין של מבנים וסטיה מהתקן המקורי, נגישות לרכבת הקלה וצביון שכונתי דתי או חילוני.

 

לסיכום

בכל הקשור לרכישת דירה בירושלים, יש לפנות למקצוען. שמאי מקרקעין בירושלים יידע להעריך נכונה את שווי הנכס או הדירה שנרצה לקנות או למכור וזאת על פי היכרות מעמיקה עם העיר והאופי הייחודי לה, האתגרים והיתרונות שיש בה, והצביון הייחודי של שכונות מסוימות בתוכה. לפרטים נוספים שאלו את אליסף שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין בירושלים

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
הכירו את עידן עופר
עסקים
הכירו את עידן עופר

משפחת עופר היא אחת המשפחות הכי עשירות, והכי מפורסמות בישראל. העובדה הזו לא פוסחת על עידן עופר. יחד עם זאת, אף על פי שהשם של

קרא עוד »