סיוע בהחזר משכנתא

בעוד שחלק מהאנשים מעדיפים לשלם חודש בחודש את תשלומי השכירות, חלקם האחר של האנשים כבר משלמים על משכנתא. בין אם כך או כך, שכירות וגם משכנתא דורשות יציבות כלכלית מסוימת. במרוצת השנים, לפעמים אדם שלקח משכנתא מגלה שהוא כבר לא יכול לעמוד בה. האם יקבל סיוע מהמדינה?

אלו לא מקרים נדירים במיוחד, אנשים חותמים על הסכמי משכנתאות ובטוחים שלא תהיה להם בעיה לעמוד בהחזרים החודשיים במהלך העשורים הקרובים. אבל בחיים כמו בחיים, לפעמים התנאים השונים משתנים, לרבות תנאי שכר שונים. אם נקלעתם למצב בו אינכם יכולים יותר לעמוד בתשלומי המשכנתא, כדאי לבדוק את זכאותכם לקבל סיוע בהחזר משכנתא על ידי המדינה.

ליתר דיוק, על ידי משרד השיכון ומשרד האוצר. בואו נבין כיצד זה עובד ומי זכאי לסיוע בהחזרי משכנתאות. המידע הבא בחסות משכנתא בדרך שלך – ייעוץ משכנתאות באינטרנט.

 

סיוע בהחזרי משכנתאות למתקשים בהחזרים החודשיים

בכל מקרה שבו פלוני או פלונית מתקשים לעמוד בהחזרי המשכנתא שלהם, יהיה מוטב שייפנו אל המדינה לקבלת סיוע. יחד עם זאת, גם חשוב לציין כי במקרים רבים ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה על משכנתאות. למשל, במקרים שבהם ישנם ילדים בתמונה. רגע לפני שאתם רצים לנסות ולקבל סיוע בהחזר משכנתא, כדאי לדעת מי זכאי לכך.

ובכן, בכדי להבין מי זכאי לסיוע בהחזר משכנתא, חשוב להבין כי למדינה ישנו אינטרס בסוגי הסיוע האלו. למעשה, המדינה אפילו מנסה לעודד את האזרח לבצע פעולות מסוימות באמצעות הטבות מהסוגים האלו. למשל, המדינה תנסה לעודד את האזרחים לרכוש בתים ודירות באזורים שיש נטייה לטפחם ולפתחם. דוגמת אזור הגולן, אזורי הנגב ועוד.

 

האם גם קשישים זכאים לסיוע בהחזרי משכנתא

אם כך, אנשים אשר מתגוררים באזורים הנ"ל עשויים לקבל סיוע בהחזר משכנתא. כמו כן, גם קשישים אשר נדרשים להחזיר משכנתאות עשויים לקבל סיוע החזר משכנתא. יחד עם אלו, גם לווים אשר נקלעו למצוקות כלכליות יכולים לפנות אל משרד האוצר ולנסות לעבור את הוועדה לסיוע בהחזרי משכנתאות.

בסופו של דבר, לא כל אזרח ואזרחית זכאים לסיוע בהחזרי משכנתאות. יחד עם זאת, אם נקלעתם למצוקה כספית ואי יכולת להחזיר את המשכנתא, כמובן שיהיה חשוב לנסות לבדוק את זכאותכם. זאת ועוד, גם יהיה כדאי לבדוק החזרים מול מס הכנסה.

 

כיצד ניתן לקבל החזרי מס הכנסה על משכנתאות?

בפעמים לא מעטות, מס הכנסה נותן נקודות זיכוי ומאפשר ללווים של המשכנתא להנות מהחזרי מיסים. אם תרצו, תוכלו גם לבדוק את זכאותכם להחזרי מס הכנסה אונליין. יש בימינו לא מעט אתרים בהם ניתן לבדוק החזרים מסוגים אלו ולהקל משמעותית על המצב הכלכלי בבית. אם אתם חוששים להתנהל מול מס הכנסה, כמובן שיהיה חשוב לקבל סיוע מקצועי מחברת ייעוץ מס.

החזרי משכנתא

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »