נכס דיגיטלי: הנדל"ן החדש של 2020

לאחרונה מתגבשת מגמה חדשה בתחום ההשקעות, נכס דיגיטלי: הנדל"ן החדש של 2020, נכסים אלה יכולים ליצור הכנסה משמעותית למי שישכיל להשקיע בהם והם נחשבים להשקעה בסיכון נמוך באופן יחסי, במאמר הבא נסביר מהו נכס דיגיטלי, איך משיגים כזה ומה הדרך למקסם את הרווחים מהנכס שלכם.

אתר אינטרנט

אז במה מדובר?

נכס דיגיטלי בניגוד לנכס ממשי כמו דירה או עסק קיים במרחב הוירטואלי, הקמתו נחשבת לזולה וההכנסה ממנו יכולה להיות פסיבית, ללא השקעה יום יומית.

נכס דיגטלי יכול להיות קבוצת פייסבוק עם עשרות אלפי חברים, חשבון אינסטגרם פופולארי או ערוץ יוטיוב עם מאות אלפי צפיות, הנכסים מהסוג הזה יכולים לייצר הכנסה משמעותית מדי חודש בהשקעה מועטה יחסית. החיסרון המרכזי של נכסים מהסוג הזה הוא שבעלי הנכסים הללו כפופים למדיניות שיכולה להיות דרקונית לעיתים של פייסבוק וגוגל ושהם דורשים מהמשתמש להעלות תוכן על בסיס כמעט יום יומי.

פתרון אפשרי לסוגייה הזאת הוא בניית אתר אינטרנט, אתם היחידים שמחליטים מה יהיו החוקים באתר שלכם, תוכלו למשוך אליו גולשים רבים ולהשתמש באתר כדי למכור להם מוצרים או כדי לפרסם בו פרסומות.

איך משיגים נכס דיגיטלי

כדי להשיג נכס דיגיטלי אפשר לנקוט במספר פעולות, הראשונה פשוטה למדי וכוללת רכישה של נכס קיים. אתם יכולים לפנות לבעלים של קבוצה או דף ולבקש ממנו למכור לכם את הדף, בדומה תוכלו לפנות לבעלים של אתר אינטרנט או של ערוץ יוטיוב.

דרך אחרת היא להקים נכס כזה בעצמכם, בחינם באחת מהפלטפורמות החברתיות או בתשלום אתר אינטרנט. ככל שיהיו לכם יותר נכסים תוכלו לתמוך באתרים שלכם וליצור אקוסיסטם פיננסי שיפרה את עצמו.

ואיך עושים מנכס כזה כסף?

יש שתי דרכים מרכזיות להרוויח מנכס מהסוג הזה:

פרסומות – שיטות הפרסום משתנות מפלטפורמה לפלטפורמה, פייסבוק לא משלמת באופן ישיר למי שמשתמש בשירותיה, אולם בעלי קבוצות רבות מנצלים את אותן כדי לפרסם מוצרים בתשלום, אחד המקרים המפורסמים ביותר היה של סטטוסים מצייצים שנסגר על ידי פייסבוק ונפתח רק לאחר צו מבית משפט. אינסטגרם עובדת באופן דומה. יוטיוב לעומת זאת משלמת למשתמשים שמעלים סרטונים פופולאריים במיוחד, משתמשים מצליחים יכולים להרוויח מליונים מדי חודש מהיוטיוב בלבד. אתר אינטרנט יכול לפנות למפרסמים באינטרנט כמו גוגל וטאבולה על מנת שיפרסמו פרסומות באתר. ככל שיהיו יותר כניסות לאתר כך תגדל ההכנסה מהפרסומות מדי חודש.

למידע על פרסום בגוגל

מכירה של מוצרים – אם תפתחו קבוצה או אתר שעוסק בנישה מסויימת, למשל בריאות וכושר תוכלו למכור לגולשים לאתר מוצרים שלכם, ככה שתוכלו להשתמש בפלטפורמה הזאת כדי להגדיל את ההכנסות שלכם.

נכסים דיגיטליים מהווים אפשרות השקעה מעניינת במיוחד, היא למעשה מסמלת את העתיד של תחום ההשקעות ועם קצת עניין תוכלו להגדיל את ההכנסות שלכם בצורה משמעותית.

אולי יעניין אותך גם

השבחת קרקע
כללי
הכל על השבחת קרקעות

אחת מעסקאות הנדל"ן הטובות ביותר שניתן לבצע כיום היא רכישת קרקע חקלאית במחיר נמוך, אותה ניתן לאחר תקופת מה, להשביח באמצעות השגת אישור לשינוי ייעוד

קרא עוד »
פיננס האוס
עסקים
מה זה גיוס אשראי לעסקים?

ניהול עסק, קטן, בינוני או גדול, כרוך בלא מעט פרוצדורות, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא הצורך בתזרים מזומנים קבוע ויציב, המאפשר לעסק לנהל את פעילותו

קרא עוד »
אנרגיה סולארית
כללי
הכל על האנרגיה הסולארית

אחת הזירות החשובות ביותר בעולם הטכנולוגי קשורה לניסיון לפתח אנרגיה שהצריכה שלה לא תפגע בגדור הארץ. כיום, רוב האנרגיה שבה אנחנו משתמשים גורמת באופן ישיר

קרא עוד »