מהו CFD במסחרי עצמאי?

CFD במסחר עצמאי הוא כלי פופולארי למסחר בשוק ההון, אשר מאפשר להשקיע סכום ביטחון נמוך יחסית לצד מתן מינוף רמות שונות.  

CFD – כלי אטרקטיבי למסחר עצמאי

מסחר באמצעות CFD (Contract For deference) או בעברית – חוזה על הפרשים. חוזי הפרשים אלו חוזים בעלויות נמוכות, שמאפשרים השקעה עם מינוף גבוה והגבלת הפסדים. החוזים נסחרים בבורסות ייעודיות וגם בחלק מהבורסות הגדולות בעולם ובימינו המסחר בחוזי הפרשים מהווה חלק בלתי נפרד מהמסחר בשוק ההון, למשל בארה"ב חוזי CFD מהווים כ-50% מהיקף המחזור. המכשיר הפיננסי CFD מבוסס מצד אחד על אפשרויות מינוף גבוהות ומכאן הזיקה לרווחים, אך גם ההפסדים הינם משמעותיים והרווח בא יד ביד עם הסיכון להפסד.

מדד בעלייה

המכשיר מאפשר מסחר ממונף במגוון אפיקי השקעה, כגון סחורות כדוגמת תירס או קקאו, אג"ח, מניות למיניהן, מדדים וכו'. פעולת המסחר מתבצעת באופן נגיש וקל, דרך האינטרנט וברוב שעות היממה. המסחר המתבצע באמצעות חוזי CFD , מאפשר לסחור ישירות מהגרף וכן לבצע מגוון פעולות בפלטפורמה אחת.

 חשוב להכיר תכונה נוספת ומרכזית של מסחר בחוזי הפרשים: באמצעות CFD לא קונים נכס בסיס אלא נרכש חוזה, אשר מחירו תלוי בהפרש בין מחירו בפועל למחיר שנקבע בעסקה. חוזי הפרשים מאפשרים לרכוש אופציות של מניות יקרות לזמן מוקבל, למשל לחודש ובמחיר נמוך משווי המנייה. במסחר זה, אין צורך להמתין לקפיצה משמעותית במחיר, שכן כל עלייה קטנה משפיעה על המינוף, כמובן שככל שהסכום שהושקע גבוה- כך יש יותר רווח, אמנם כך גם גדל הסיכון להפסד של סכום גבוה יותר ולכן חשוב שהמשקיע יהיה בקיא בתחום ומודע לסיכונים.

CFD – חשיבות עליונה לרכישה של ידע מקצועי בשוק ההון בטרם מתחילים במסחר

על מנת להתחיל לסחור ב CFD , רצוי ללמוד את התחום ולהתעדכן במדריכים השונים באינטרנט אודות תנודות השוק. על אף כי מדובר בכלי פופולרי מאוד, אשר כאמור בארה"ב בלבד כבר מהווה כמעט חצי מהמחזור בשוק ההון, יש להיות זהירים ולקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים במסחר מסוג זה, להבין היטב את עולם המונחים של המסחר וכמובן להכיר את השוק.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם