לקראת סגר שלישי: מה קורה עם ביטוח הרכב?

אם הגל הראשון של הקורונה תפס את כולנו בהפתעה, הרי שבגל השני רובנו כבר סיגלנו לעצמנו הרגלים שהקלו על ההתמודדות עם המציאות החדשה, במיוחד בפן הכלכלי.

ככל שאנו הולכים ומתקרבים לעברו של הגל השלישי והסגר שאולי יגיע עמו, כדאי לשוב ולבחון כיצד ניתן להיערך אליו טוב יותר ולחסוך בהוצאות. ביטוח רכב הוא אחד האפיקים הראשונים שבהם מומלץ להתחיל.

 

שינויים בהרגלי הנסיעה

תקופת הקורונה הביאה עמה שינויים רבים בהרגלי הנסיעה של כולנו. מצד אחד, השימוש בתחבורה ציבורית פחת, גם בגלל הסגרים ומגבלות התנועה שהוטלו וגם בגלל החשש הטבעי של אנשים מהתקהלות ומהידבקות באוטובוסים וברכבות. אולם מן הצד השני, גם דפוסי השימוש ברכב הפרטי השתנו מאוד בתקופה זו.

קורונה

אכן, מי שהיתה לו היכולת, העדיף שימוש ברכב פרטי על פני תחבורה ציבורית. אך יחד עם זאת, נהגים רבים צמצמו את היקף הנסיעה שלהם באופן משמעותי בתקופת הקורונה. ימי הסגר הותירו אנשים רבים בביתם. עובדים רבים פוטרו, הוצאו לחל"ת או עברו לעבודה מהבית באופן חלקי או מלא.

האיסור על התקהלויות וסגירת מקומות הבילוי צמצמו גם הם את הנסיעות בשעות הפנאי. כל אלו הביאו לשינוי מהותי בהיקף הנסיעה של נהגים רבים. שינוי זה הוליד את הצורך לבחון מחדש את הביטוח המקיף לרכב והתאמתו להרגלי הנסיעה החדשים שלנו.

 

מתאימים את ביטוח הרכב להיקף הנסיעה

תקופת הקורונה העלתה בקרב נהגים רבים את השאלה: "מדוע להמשיך ולשלם את אותו המחיר על ביטוח הרכב, כשבפועל הרכב נוסע פחות?". ואכן, בימי הסגר הראשון והשני רבים התבוננו על רכבם שכמעט ואינו זז ממקום החניה והחלו לחפש אלטרנטיבות לביטוח המקיף לרכב שלהם. עבור לא מעטים מהם, הדבר נבע מצורך ממשי לחסוך בהוצאות בעקבות המשבר הכלכלי שנלווה להתפשטות הקורונה.

למרבה המזל, שוק ביטוחי הרכב אכן מציע מענה לנהגים שנוסעים מעט. כיום ניתן למצוא בשוק פוליסות ביטוח רכב שבהן המחיר נקבע בהתאם למספר הקילומטרים שנוסע הרכב. פוליסות אלו אידיאליות לנהגים שנוסעים מעט ובעזרתן הם יכולים לחסוך עשרות אחוזים בביטוח הרכב.

 

הראל סוויץ': ביטוח רכב לתקופת הקורונה

אם גם אתם בוחנים מחדש את כדאיות פוליסת ביטוח הרכב שלכם בעקבות צמצום היקף הנסיעה, כדאי שתכירו את פוליסת ביטוח הרכב של חברת הראל: הראל סוויץ'. מדובר בפוליסת ביטוח מקיף לרכב, שבה התשלום נקבע בהתאם לקילומטראז' שנסע הרכב בחודש שעבר. כך – מי שנוסע מעט גם משלם מעט.

לאחר ההצטרפות לפוליסה, ברכב המבוטח מותקן רכיב חכם שמנטר את הקילומטרים שנוסע הרכב. מידע זה מועבר לאפליקציה שמותקנת בטלפון הנייד של המבוטח, ובעזרתה הוא יכול לעקוב בכל רגע נתון אחר היקף הנסיעה החודשי שלו והתשלום הצפוי לו בחודש הבא. כך ניתן להיות במעקב קבוע אחר הוצאות ביטוח הרכב ואף להציב יעדים חודשיים לתשלום ולוודא את העמידה בהם.

אם גם אתם נוהגים פחות בתקופת הקורונה, מומלץ שתבדקו האם אתם יכולים לחסוך בהוצאות הביטוח המקיף. עם תחילתו של הגל השלישי והחשש מפני סגר נוסף, בדקו האם פוליסת הראל סוויץ' תוכל לחסוך לכם כסף, כמו לעוד עשרות אלפי נהגים שעשו סוויץ' בתקופת הקורונה ועברו לביטוח הרכב של הראל.

אולי יעניין אותך גם