מה נחשב להתחדשות עירונית?

אם אתם מתעניינים באופן כללי בהתחדשות בערים וההתפתחות שלהן, בוודאי שמעתם את המונח התחדשות עירונית. בין אם אתם גרים בעיר קטנה או גדולה, סביר להניח שהיא עוברת התחדשות עירונית כזו או אחרת. כיום ערים בארץ ובעולם עוברות תהליכי התחדשות מאד מהירים.

התחדשות עירונית משפיעה באופן ניכר על איכות החיים של התושבים, על מחירי הנדל״ן, על התשתיות השונות, על מוסדות החינוך, מוסדות התרבות ועוד נושאים רבים. במאמר זה נעזור לכם להבין מה זה בדיוק התחדשות עירונית ומה נחשב להתחדשות עירונית.

זה יעזור לכם להבין באיזה שלב העיר שלכם נמצאת, מה עלול להתרחש בעתיד ואיך זה ישפיע על החיים, או על הנכס שלכם במידה ויש לכם נכס. אז קדימה מתחדשים!

 

התחדשות עירונית היא דבר מצוין

בעולם המהיר שבו אנו חיים התחדשות עירונית היא פרמטר מאד חשוב לכל עיר והיא דבר מצוין. התחדשות עירונית שנעשית בחשיבה חכמה ובתכנון מקיף הלוקח בחשבון הרבה נתונים ופרמטרים תגרום לפיתוח מסיבי של העיר ותתרום באופן נחרץ לאיכות החיים של התושבים בשלל נושאים. רוב העיריות כיום בארץ מחזיקות מחלקה מכובדת העוסקת ספציפית בהתחדשות העירונית.

במחלקה זו עובדים טובי המוחות המתמחים בנושאים מגוונים כגון: אדריכלות, חינוך, תרבות ועוד. בנוסף העיריות השונות יעסיקו גם מתכנני ערים, מקצוע מצוין ומאד מבוקש כיום הנלמד כלימודים גבוהים לתואר ראשון או שני.

למתכנני ערים מקצועיים יהיה ידע מקיף בכל מה שקשור לעיר החל מתשתיות, כבישים, רמזורים ועד מוסדות תרבות וחינוך ועוד המון נושאים אחרים כגון חנייה, צפיפות, חנויות ועוד. עיר היא דבר מאד מורכב ודורשים הרבה אנשים חכמים ומוכשרים כדי להפוך אותה לנוחה ומוצלחת.

התחדשות עירונית היא דבר מצוין

מה נחשב להתחדשות עירונית?

כפי שאפשר להבין תחת הכותרת של התחדשות עירונית נכנסים תחומים רבים. נתייחס כעת לתחומים העכשווים והחדשים ביותר המשפיעים על התחדשות עירונית והופכים את העיר להיות עיר מתחדשת הנמצאת בתהליך מתמיד של צמיחה.

 

פיתוחים מעורבים

כשאנחנו אומרים פיתוחים מעורבים אנחנו בעצם מדברים על פרויקטים משולבים הדואגים לכל הצרכים של התושבים במקום אחד, ובקרבה לבית או לדירה שלהם. פיתוחים מעורבים בעצם כוללים סביבה עירונית שיש בה שטחי מגורים לצד שטחי מסחר, שירותים עירוניים ומוסדות תרבות.

פיתוח מעורב ברמה גבוהה יכלול מגורים, חנויות, תרבות ופנאי ושירותים עירוניים הנמצאים בקרבת מקום, כלומר במרחק הליכה. פיתוח מעורב מייצר קהילה מאוחדת וחיים קלים מאד שנותנים לתושבים כל מה שהם צריכים בהשג יד ובקלילות.

מה נחשב להתחדשות עירונית 

שימור היסטורי לצד התחדשות עירונית

התחדשות עירונית טובה רגישה וחכמה לא מזניחה את השימור ההיסטורי. בארץ קיימות ערים עם היסטוריה ארוכת שנים ומבנים שיכולים להיות גם בני כמה מאות שנים. התחדשות עירונית טובה תשתמש בהיסטוריה של המקום, תחדש את המבנים הישנים ברוח חדשה תוך כדי שמירה על ההיסטוריה המדהימה שיש לעיר ולמבנים השונים להציע.

 

פיתוח בר קיימא – בנייה ירוקה ושמירה על איכות הסביבה

התחדשות עירונית מוצלחת לוקחת בחשבון את המודעות הסביבתית. פרויקטים שעוסקים בבנייה ירוקה, טכנולוגיות חסכוניות באנרגיה ועיצוב בר קיימא הופכים ערים לערים מצוינות ששווה לגור בהם, ומעידים על התחדשות עירונית ברמה הגבוהה ביותר.

לסיכום, התחדשות עירונית היא אחד הדברים הכי חשובים בעת העכשווית. כשהיא נעשית בצורה חכמה היא מעניקה חווית חיים נפלאה לתושבים.

מה נחשב להתחדשות עירונית

אולי יעניין אותך גם