יהלומי מעבדה – זה באמת כל כך טוב? כן!

יהלומי מעבדה מכונים גם יהלומים סינטטיים או יהלומים מתוצרת האדם. כמשתמע משמם, הם מיצרים בתנאי מעבדה מלאכותיים, המדמים את התנאים המיוחדים, בהם נוצרים יהלומים בטבע. יהלומים אלה נכנסו עם תחילת המאה ה 21 לשוק התכשיטים, בזכות תהליכי ייצור חדשניים, שהביאו לתוצאות מרהיבות ואיכותיות – יחד עם שורה ארוכה של יתרונות נוספים. אז מהם בדיוק יהלומי מעבדה ולמה הם כל כך עדיפים על יהלומים אחרים? מותג תכשיטי היוקרה גרין דיימונדס – Green Diamonds, מציע מדריך קצר בנושא.

 

למה בכלל צריך ייצור מלאכותי של יהלומים?

יהלומים מלאכותיים מיוצרים בעולם כבר מאמצע המאה ה 20. אז הם יוצרו בתנאים בסיסיים, בעזרת מכשור עם יכולות מוגבלות, שהביא לייצור מלאכותי של יהלומים, אך ברמת ליטוש וגימור שלא התאימה לשוק התכשיטים ולכן יהלומים אלה נותרו בשימוש תעשייתי בלבד. מתחילת המאה ה 21, התפתח התחום דיו, כדי להביא לעולם יהלומים מלאכותיים מלוטשים ואיכותיים, ברמה גבוהה מספיק כדי לשלב אותם בשוק התכשיטים. בעקבות כך, חווה עולם היהלומים טלטלה של ממש.

אם עד היום, צורך ייצור יהלומים, נדרשה נקיטה של פעולות קיצוניות ולעיתים אף אלימות וקשות, לצורך כריית יהלומים, הרי שכיום כבר אין צורך בכל אלה. מי מכם שנחשף לנושא, דרך הסרט "לגעת ביהלום" או דרך מקורות מידע אחרים, יודע כי כריית יהלומים טבעיים כרוכה בשעבוד, נטילת חיי אדם ופגיעה אנושה בערכי טבע.

פגיעה בחיי אדם ושעבוד של קהילות שלמות מתרחשים בגלל הצורך להשתמש לעיתים בכוח ובריונות, כדי להשיג ריבונות ושליטה על אזורים עשירים ביהלומים. לעיתים הדבר בא לידי ביטוי במלחמות של ממש, המביאות לאובדן חיי אדם, לצד השתלטות על כפרים ויישובים קטנים, סילוק האוכלוסייה המקומית ועוד. פגיעה בערכי טבע מתרחשת מכיוון שבכריית יהלומים כל האמצעים כשרים, כדי לזכות בכסף הגדול.

חלק מהגופים העוסקים בכריית יהלומים טבעיים, לא מהססים לפגוע בשמורות טבע ואתרים בעלי חשיבות אחרת, כדי להפוך אותם למכרות יהלומים. בנוסף, רכישה של יהלומים טבעיים היא אפשרות העומדת רק בפני חתך מסוים של האוכלוסייה, בשל המחירים הגבוהים של התוצר הטבעי הייחודי הזה. עם כניסת יהלומי מעבדה לתחום, השתנו כללי המשחק וכל התופעות השליליות המתלוות כיום לייצור יהלומים טבעיים – יכולות להפוך לחלק אפל ונשכח בהיסטוריה האנושית.

 

איך יהלומי מעבדה שינו את העולם לטובה?

תהליך ייצורם ל יהלומי מעבדה עבר לא מעט שינויים לאורך ההיסטוריה וכיום הוא מאפשר ליצרנים להכניס אל השוק יהלומי מעבדה באיכות גבוהה במיוחד, שנראים כמעט בדיוק כמו יהלומים טבעיים. בנוסף, תהליכי הייצור של יהלומי מעבדה הם ידידותיים לסביבה ולאדם, זולים וזמינים, כך שההבדל הוא עצום וחיובי.

  • יהלומי מעבדה נהנים מהפיתוחים העדכניים ביותר בטכנולוגיה וייצורם נעשה באמצעים יעילים ואיכותיים, המאפשרים לקהל הרחב להנות מיהלומים מלאכותיים שנראים כמעט בדיוק כמו יהלומים טבעיים.
  • לצורך ייצור יהלומים אלה אין צורך באמצעים קיצוניים, כמו שימוש נצלני בערכי טבע יקרים ובחיי אדם, אלא רק בתנאי מעבדה ובציוד הרלוונטי.
  • ייצור היהלום המלאכותי אינו מצריך מאמצים גדולים במיוחד של ליטוש ועיצוב, מכיוון שמלכתחילה מייצרים אותו באופן המקל על תהליכים אלה. כך נחסכות אלפי שעות עבודה, טונות של פסולת ושימוש באנרגיה לצורך הייצור וכן מתאפשרת הורדה משמעותית של מחירי היהלומים, לצד שמירה על הסביבה.

יהלומי מעבדה

האם יהלומי מעבדה איכותיים כמו יהלומים טבעיים?

יהלומי מעבדה מעוצבים ומלוטשים על ידי מיטב אנשי המקצוע מהתחום, המקפידים בכל שלב על ייצור איכותי ועל תוצר יוקרתי ובעל נראות מרשימה. יהלומים אלה מדורגים לפי סטנדרטים זהים לאלה של יהלומים טבעיים ומגיעים עם תעודה המאשרת את איכותו וערכו של היהלום, כך שברגע שרכשתם יהלום מעבדה, תקבלו יחד איתו תיעוד על הייחודיות שלו ועל איכותו. רמת הייצור הגבוהה מאפשרת ליצרנים לשמור על סטנדרטים של איכות ושל יופי ואף להקפיד על ייצור פרטני, כך שאין יהלומי מעבדה זהים בדיוק אלה לאלה – כמו ביהלומים טבעיים.

מותג תכשיטי היוקרה גרין דיימונדס – Green Diamonds עוסק בכל שלבי הייצור והשיווק של יהלומי מעבדה, כדי לוודא שכל השלבים מתבצעים ברמה המתבקשת ומביאים לתוצאה איכותית במיוחד. אתם מוזמנים ללחוץ כאן, להיכנס לאתר ולהתרשם, או להתקשר אלינו: 077-997-4470 ונשמח להציג בפניכם את היהלומים המעוצבים שלנו, את מגוון התכשיטים הייחודי של החברה ואת טווח המחירים הרחב, המאפשר לכל אחד לרכוש יהלום פרטי משלו.

אולי יעניין אותך גם