7 טיפים חשובים בלקיחת משכנתא ראשונה

המון זוגות צעירים עומדים בפני לקיחת משכנתא בשלב מסוים בחייהם וזאת כאשר הצליחו להגיע להון עצמי מספיק גבוה לרכישת דירה.

כיוון שמדובר בהתחייבות שלרוב אורך עשרות שנים, בין 20-25 ישנם המון דברים שחשוב לקחת בחשבון, השפעות שיכולות להיות בעתיד ומהם התנאים הטובים ביותר עבורכם בלקיחת משכנתא.

במאמר זה נסביר מהם הטיפים החשובים ללקיחת משכנתא נטולת סיכונים כלכליים שיעזרו לכם לקחת משכנתא בצורה מושכלת.

 

טיפ ראשון: הוצאות נלוות

לרוב במעמד לקיחת המשכנתא נחשוב על החזר סכום הדירה או הבית שנקנה, אך לא מעט פעמים אנשים מפספסים את ההוצאות הנלוות לרכישת בית שיכולים לעלות לא מעט כסף. בעת קניית דירה עושים לרוב שימוש בעורך דין, דמי תיווך לחברת תיווך, שמאי, ובמידה ותרצו לבצע שינויים בנכס כך ההוצאה על רכישת בית גדלה.

 

טיפ שני: הכנסות

עוד לפני שאתם ניגשים לבנק או לכל גוף אחר לליקחת משכנתא, חושבים על מסלול ואיזו משכנתא לקחת, זכרו שמדבור בהלוואה שעליכם להחזיר מדי חודש. בדקו מהו גובה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו מדי חודש ומהי רמת היציבות הכלכלית שלכם. קחו בחשבון וותק בעבודה, התחייבויות חודשיות נוספות וכמה כסף נטו נשאר לכם בבנק לאחר ניכוי כל ההתחייבויות.

 

טיפ שלישי: החזר חודשי

הבנק יגזור מתוך ההכנסה שלכם את ההחזר החודשי של המשכנתא  כך שרצוי שהחזר המשכנתא שלכם לא יעלה על 30% מסך ההכנסות שלכם נטו. לכן, לפני שנקבע לכם גובה ההחזר הבנק יבצע כמה בדיקות רקע של גובה המשכורות שלכם, ההשכלה שלכם האם יש צפי גדילה להכנסות שלכם והאם משפחתכם צפויה לגדול בשנים הבאות.

 

טיפ רביעי: ביטוח חיים

כתנאי לקבלת משכנתא הלווים מחויבים בלקיחת ביטוח חיים, לכן המצב הבריאותי יכול להשפיע מאוד על סיכוי קבלת המשכנתא שלכם. במידה והיו מחלות עבר משמעותיות ביטוח החיים עלול להיות גבוה מאוד ואם חלילה מדובר במחלה מסכנת חיים המשכנתא יכולה להיות מאוד מוגבלת. לכן רצוי להיוועץ עם יועץ משכנתא שיכוון אתכם למסלול המתאים לכם.

 

טיפ חמישי: שמאות

לכל אחד מאיתנו המקצוע שלו ובעת רכישת דירה איננו בקיאים לקבוע את ערכה האמיתי ומה המחיר שבאמת ראוי לשלם על הנכס. לכן העזרו בשמאי להערכת מחיר הנכס ואף בכדי לקבוע את רמת הסיכון אם קיים לנכס או במידה וישנם חריגות בנייה, זוהי דרך להקטין את סכום המשכנתא.

 

טיפ שישי: יד שנייה

במידה ואין לכם הון מספיק לרכישת דירה חדשה, קחו בחשבון כי משכנתא ניתנת גם לדירות יד שנייה שלורה גם תהיה זולה יותר מדירה חדשה.

 

טיפ שביעי: שילוב מסלולים

לפני לקיחת משכנתא בדקו האם נכון לחלק את סכום ההלוואה להלוואות קצרות של עד חמש שנים, במידה ומסלול כזה מתאים לכם בדקו האם אתם יכולים לעמוד בהחזר החודשי הגבוה אל מול הלוואה ארוכת טווח.

לחיצת יד

 

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
הכירו את עידן עופר
עסקים
הכירו את עידן עופר

משפחת עופר היא אחת המשפחות הכי עשירות, והכי מפורסמות בישראל. העובדה הזו לא פוסחת על עידן עופר. יחד עם זאת, אף על פי שהשם של

קרא עוד »