הר הבריאות

לאנשים רבים בישראל יש ביטוח בריאות וברבים מן המקרים – יותר מפוליסת ביטוח אחת מסוג זה. מאחר ובמרבית המקרים אין באמת משמעות לכפל כיסויים ביטוחיים בביטוחי הבריאות (למעט במקרה של ביטוח מחלות קשות שהוא חריג לעניין זה), אין טעם של ממש באחזקת פוליסות ביטוח כפולות.

הגם שבחישוב מצטבר, תשלום עבור כפל ביטוחים הופך להוצאה לא מבוטלת בראיה שנתית וכמובן גם בטווח הרחוק יותר. בדיוק מסיבות אלו, קיים הפתרון שנקרא "הר הבריאות" או "הר הביטוח" – אתר אשר במסגרתו תוכלו לבדוק אילו ביטוחי בריאות פעילים קיימים ברשותכם, לעשות סדר בתיק הביטוחי שלכם, ולא פחות חשוב: לחסוך בתשלומי הפרמיות שלכם.

 

ביטוח בריאות – הוצאה מוצדקת?

התשלום החודשי שאנו משלמים עבור פרמיות ביטוחי הבריאות שברשותנו, הוא בין ההוצאות היותר משמעותיות ומוצדקות שכל אדם מוציא על בסיס קבוע. הלוא מטרתם של ביטוחי הבריאות היא בראש ובראשונה להבטיח שנהיה מכוסים מבחינה ביטוחית במקרים שבהם נדרש להוצאות גבוהות בשל הרעה קיצונית במצב בריאותנו. ביטוח בריאות יכול לסייע במימון הוצאות רפואיות יקרות במיוחד, במידה וחלילה אנו או מי מבני משפחתנו נזדקק לתרופה שאינה נמצאת בסל התרופות, לניתוח מציל חיים או השתלה.

 

איך יכול להיווצר מצב של כפל ביטוחי בריאות מלכתחילה?

מאחר וכאמור אין עוררין על הצורך בפוליסת בריאות, אנשים רבים בישראל ממהרים להצטרף לביטוחי בריאות פרטיים המוצעים להם במסגרות שונות ועם הטבות שונות (בין אם דרך מקום העבודה שלהם או של בני הזוג, ובין אם דרך סוכן הביטוח שלהם או באופן עצמאי), ושוכחים מכך שלמעשה כבר יש ברשותם פוליסת ביטוח בריאות קיימת.

 

מה זה הר הביטוח ואיך זה קשור לבריאות שלכם?

"הר הביטוח" הוא שירות פרי פיתוחו של משרד האוצר בישראל, שנועד לאפשר לאזרחי המדינה לבדוק האם יש פוליסות ביטוח ומכשירי חיסכון מסוגים שונים הרשומים על שמם או על שם קרובי משפחה שהלכו לעולמם.

ככלל, מטרתו של אתר הר הביטוח הינה לאפשר לכל אזרח להבין אילו פוליסות ביטוח וחסכונות קיימים בבעלותו, באילו חברות ביטוח הם מנוהלים, מהו היקף הפרמיות שהמבוטח משלם עבור כל אחד מן הביטוחים הללו, והאם מדובר בפוליסה תקפה ופעילה (ומהי תקופת הביטוח).

במסגרת זו ניתן, כמובן, לאתר גם פוליסות ביטוח בריאות, ביטוחי מחלות קשות, ביטוחי סיעוד, ותאונות אישיות, ולקבל את מלוא הנתונים לגבי מצבן, מרכיביהן, הפרמיה המשולמת בעדן, וזהותן של חברות הביטוח שמספקות את הכיסוי הביטוחי.

 

כיצד אתר "הר הביטוח" מסייע לאתר פוליסות ביטוח בריאות פעילות?

הר הביטוח זו פלטפורמה דיגיטלית שבה תוכלו לבצע בדיקה של ביטוחי הבריאות הרשומים על שמכם, על ידי הזנת מספר הזהות שלכם, תאריך ההנפקה שלה ומענה על שתי שאלות זיהוי.

 

למה מומלץ לבצע בדיקה תקופתית של ביטוחי הבריאות באתר הר הביטוח?

ביצוע בדיקה של התיק הביטוחי באופן תקופתי הוא חיוני וחשוב, משני טעמים: ראשית, מדובר בדרך להישאר מעודכנים בתמונת המצב הביטוחית שלנו. אנשים רבים מגלים כי לאחר שעברו בין מקומות עבודה, פוליסת ביטוח הבריאות שנרכשה עבורם דרך המעסיק הקודם, אינה תקפה עוד מרגע שהסתיימו יחסי ההעסקה.

זהו מצב שמותיר אותנו נעדרי כיסוי ביטוחי או לחילופין – עם כפל פוליסות, במידה ובחרנו להמשיך ולשלם על פוליסת הבריאות מכיסנו ולאחר מכן הגענו למקום עבודה חדש שרכש עבורנו ביטוח בריאות נוסף. שנית, שוק ביטוחי הבריאות הוא שוק דינמי וקיימת תחרות על כיסם של הצרכנים, מצד חברות הביטוח השונות.

פירוש הדבר הוא שכדאי ואף מתבקש לבצע סקר שוק אחת לתקופה ולהשוות בין מחירי פוליסות הבריאות בחברות הביטוח השונות, על מנת שנוכל להוזיל עלויות. בעזרת אתר הר הביטוח, ניתן כאמור לבדוק כמה אנחנו משלמים על ביטוחי הבריאות הקיימים שברשותנו, להשוות את העלות למחיר השוק העדכני ולנהל משא ומתן יעיל יותר עם המבטחת שלנו.

 

איתור ביטוחי בריאות פעילים כדרך להפחית את הוצאות הביטוח ולמקסם זכויות ביטוחיות

עד לפני שנים ספורות, לא היה פשוט לאדם מן הישוב לדעת מהן הזכויות הביטוחיות שלו ועל מה בכלל הוא משלם פרמיה. אנשים רבים מצאו את עצמם מצטרפים לפוליסות ביטוח בריאות שונות, בעקבות לחץ מצד סוכני ביטוח, נציגי טלמרקטינג, הבטחות להטבות ו"מבצעים שלא יחזרו".

מאחר והפרמיה המשולמת עבור ביטוחי בריאות נחשבת נמוכה יחסית בגילאים צעירים, במקרים רבים המבוטח מתייחס אליה כסכום זניח ולא טורח לברר על מה בדיוק הוא משלם או לעקוב אחר עליית הפרמיה עם הגיל (שעשויה להגיע גם להוצאה חודשית בסכום של מאות שקלים לאחר גיל 50). מדובר לעתים בהוצאה מיותרת ובפרט כשקיים כפל ביטוחי בריאות, כאשר את כספי הפרמיה ניתן היה לחסוך ולהשקיע באפיקים מועילים יותר.

 

הר הבריאות – בשביל לאתר את כל ביטוחי הבריאות שלכם כבר לא צריך סוכן ביטוח

אם בעבר נהוג היה לפנות לסוכן ביטוח על מנת לאתר את כל פוליסות הביטוח הרשומות על שמו של אדם מסוים ולעשות סדר בתיק הביטוחי – שירות שמטבע הדברים איננו ניתן חינם אין כסף, הרי שכיום הודות לאתר הר הביטוח, ניתן לקבל פירוט מלא של הרכב התיק הביטוחי באופן עצמאי, ומבלי לעבור דרך גורם מתווך.

חשוב לציין שאתר הר הביטוח מעמיד לרשות משתמשיו גם מחשבון ביטוח בריאות, אשר בעזרתו ניתן להשוות בין מחירי הביטוח של חברות הביטוח השונות, ולבחור בביטוח המשתלם ביותר לצרכיכם ולכיסכם.

 

לא בטוחים האם אתם מבוטחים? זה הזמן להיכנס לאתר הר הביטוח ולגלות

איתור ביטוחי בריאות פעילים הוא חיוני לכל אדם החפץ בקבלת תמונת מצב ברורה של הרכב התיק הביטוחי שלו ועלותו. במקרים לא מבוטלים, מבוטחים מופתעים לגלות אילו סכומי עתק הם משלמים על ביטוחי בריאות כפולים, מיותרים וכאלו שהם אפילו לא זכרו שנרכשו מלכתחילה.

שירות הר הבריאות, אם כן, מהווה כלי חשוב ומועיל ביותר, שבעזרתו איתור של פוליסות ביטוח בריאות פעילות הופך לעניין אינטואיטיבי ופשוט לביצוע לכל אדם. למותר לציין שההתייעצות עם אנשי מקצוע מתחום הביטוח וגם המשא ומתן מול חברות הביטוח הופכים קלים ויעילים יותר עבור מבוטחים שמבצעים בדיקה עצמאית של התיק הביטוחי שלהם בהר הביטוח, ויודעים היכן הם עומדים.

היכנסו לאתר – https://har-habriut.co.il

אולי יעניין אותך גם