הכנסה פסיבית

רובנו כילדים גדלנו לאורם של משלים וסיפורים אשר בסופם היה מוסר השכל שניתן להשליך ממנו הלאה.

מפתיע לראות לא פחות כמה כשלנו ביישומם של אותם לקחים שונים ומגוונים, אחד מהם אפילו מתבטא במידה יתרה בהתנהלות הכלכלית של רובנו המוחלט, אלו שטרם השכילו להפנים את כוחה של ההכנסה הפסיבית.

מוסר ההשכל הרלוונטי להכנסה פסיבית עוסק בביצים ופיזורם בסלים.

בעוד שרובנו המוחלט עובד בעבודה אחת, מחזיק בנכס אחד, ומתקיים ממשכורת אחת, ישנם כאלו אשר מבזרים ומפזרים את מקורות הכנסתם למספר גדול בהרבה של מקורות מניבי תשואה.

אילו מקורות כאלו יש? ומה הן המורכבויות של כל אחד מהם?.

 

מינים וסוגים

קודם כל חשוב לומר, הכנסה פסיבית לא תחומה לתוך ענף ספציפי אשר כל שנעשה בו מוגדר ככזאת. לכן, יהיה נכון לומר כי כל ערוץ שבאמצעותו אתם יכולים ליצור הכנסה מבלי לעבוד ולהשקיע בו זמן משמעותי – היא הכנסה פסיבית. דוגמאות לכך ניתן למצוא בעולם שוק ההון, אשר ישנם כאלו שתיק ההשקעות שלהם מניב להם הכנסה קבועה – כסף מזומן, מדי חודש, מבלי לנקוף אצבע אחת. זאת ועוד כי בעלי נכסים אשר הינם מושכרים, כמו בעלי דירות, נהנים גם הם מתזרים קבוע של כסף שמגיע בעקבות גביית שכר הדירה. בנוסף לכך, לאחרונה חלה התפתחות רבה בעולם הB2B, אשר כולל הלוואות בין אנשים פרטיים בריביות נמוכות משמעותית מהבנקים הגדולים. המשותף לשלושת האפיקים הללו (וישנם עוד רבים וטובים), הוא שהם מאפשרים לבעליהם להנות מהכנסה מבלי לגרוע יום עבודה אחד ממקור ההכנסה (שהינו לרוב) המרכזי שלהם.

 

למה זה חשוב? הרי ואני מרוצה מהמשכורת הנוכחית שלי

החשיבות שנלוות להכנסה פסיבית אינה רק בהגדלת ההכנסות החודשיות, אלא למעשה היא מהווה כמעין תעודת ביטוח אשר מחזקת את כושר ההשתכרות שלכם. כלומר, לדוגמה במשבר הקורונה, שבמהלכו רבים הוצאו לחל"ת או פוטרו, ואחרים נאלצו לקטוע את שעות עבודתם בעקבות זמני בידוד אשר מנעו מהם לעבוד, הודגשה ביתר שאת חשיבותם של מקורות הכנסה פסיביים כאמצעי להבטחת רמת הכנסה. אלו מאיתנו אשר היה בחזקתם דירה שהמשיכה להיות מושכרת, תיק מניות אשר המשיך להניב תשואה, או אפילו הלוואה אשר הריבית עליה תקיפה גם בעתות כאלה, נפגעו פחות ולעתים כלל לא כתוצאה מהמשבר שפקד את הכלכלה העולמית. למעשה הקורונה הדגישה את חשיבות ביזור מקורות הכסף שלנו, כיוון שלא לעולם חוסן. הדבר מתבטא גם כאשר חלילה אדם יכול לאבד את עבודתו, וכתוצאה מגילו המתקדם ייתכן ויתקשה למצוא עבודה נוספת בתחום, משבר שכזה עלול להותיר את אלו אשר כל מקורות ההכנסה שלהם היו המשכורת מן המעסיק שלהם במשבר וכאשר עתות המשבר מגיעות, עדיף שהביצים יהיו במספר מגוון של סלים.

 

לסיכום

הכנסה פסיבית היא כלי נהדר לאלו מאיתנו אשר מעוניינים לבטח את כושר ההשתכרות שלהם במקביל ליצירת מקורות פרנסה חדשים. לאף אחד מאיתנו אין יכולת לחזות את העתיד ואת אשר הוא טומן בחובו, אך באמצעות ביזור ופיזור מקורות ההכנסה שלנו, נוכל להתמגן כמידת האפשר מן הלא נודע, ולבצר את מקורות הכנסותינו בצורה כזו שגם כאשר חלילה אחד מהם קורס, נותרו לנו אלטרנטיבות אשר משככות את חומרת המכה, ומאפשרות לנו בקלות רבה יותר לחזור על הרגליים.

 

קופת חיסכון

אולי יעניין אותך גם

הסכם רכישה
פיננסים
מהו הסכם רכישה?

רכישת נדל"ן או כל פריט בעל ערך גבוה כרוכה בהתחייבות כספית משמעותית. כדי להבטיח בהירות והגנה לשני הצדדים המעורבים, נעשה שימוש בהסכם רכישה המכונה גם

קרא עוד »
ביטקוין
פיננסים
איך קונים ביטקוין?

בשנים האחרונות, ביטקוין צבר פופולריות עצומה כמטבע דיגיטלי מבוזר. בתור מתחילים, הבנת היסודות של ביטקוין והידיעה כיצד לקנות אותו, יכולה להיות משימה לא פשוטה. מאמר

קרא עוד »