השקעה או בזבוז כסף – הכול על בריכות שחייה

בריכת בטון או מתועשת? עם דק עץ מעל או חלון בדופן? עשינו סיבוב קצר בשוק בריכות השחייה הפרטיות המתפתח והנגיש, וזה מה שהעלינו בחכתנו

בשנים האחרונות בריכות שחייה בחצר הופכות נגישות יותר ויותר. כשבחוץ לוהט, הדרך לים מלאה פקקים, ועל בריכות ציבוריות – אין בכלל על מה לדבר, בריכה שחייה פרטית היא כנראה הפתרון הטוב ביותר, אלא אם אתם יותר בעניין של להתיז מממטרה.

הביקוש החדש הביא איתו כמובן היצע חסר תקדים, שמתחיל בבריכות קטנות עשויות פלסטיק, כאלו שכולנו גדלנו עליהן, ומסתיים היכן שמסתיים לו הדמיון (או, הכסף). הוצאה על בריכה יכולה להיות נטל כבד על הכיס, ויכולה גם להיתפס כהשקעה מצוינת בכול נכס עם חצר. אפילו גודל החצר כבר לא ממש חשוב.

אך האם ההשקעה משתלמת? האם היתרונות עולים על החסרונות? ואיך יודעים איזו סוג של בריכה תתאים לרמת ההשקעה הרצויה? ובכן, בדיוק כדי לענות על השאלות הללו, ריכזנו בעבורכם את כל מה שאנו יודעים על בריכות שחייה.

 

מה מרוויחים?

ברור שהרווח הגדול ביותר הוא הבריכה עצמה. בריכת שחייה היא חוויה שמתאימה לכול גיל, וממש כבר אין צורך בילדים קטנים שיהוו תירוץ. מעבר לכך שמדובר על כיף גדול, בריכה גם טובה לבריאות, בכך שהיא מציעה פעילות גופנית מהנה, וניתוק קל מהעולם האינטרנטי (אם הנייד לא חסין למים).

אך מעבר להנאה, בריכת שחייה בנויה גם משביחה את הנכס, ומעלה את ערכו הכספי. בנוסף, בריכת שחייה היא גם פריט נוי נהדר, שאפשר להתאים בקלות לאירוח אירועים ולעיצוב גן, ובכך לשדרג את נראות הסביבה החיצונית של הבית.

 

ומה מפסידים?

העלות הכלכלית של פרויקט הבנייה הצמצמה מאוד בשנים האחרונות, בעיקר לאור שינויים בשיטת הבניה, ואפשרויות בניית בריכה מתקדמות. כיום אין צורך בחפירות ויציקות בטון, שעלותן גבוהה מאוד, כדי לבנות בריכה. חברות שונות מציעות שיטות שונות לבניית בריכה באמצעות חומרי גלם זולים יותר ובזמנים מהירים, מה שחוסך עלויות רבות בדרך לבריכה הרצויה.

בנוסף, עלות וזמן התחזוקה של הבריכה משמעותיים גם הם. בריכה מצריכה ניקיון ותחזוקה שוטפת, שעולים גם כן סכומים משמעותיים. אולם לעניין זה קיימים פתרונות מגוונים. ראשית, ניתן לרכוש כיסוי לבריכה שימנע הצטברות של לכלוך, ובנוסף קיימים אמצעיים טכנולוגים – כגון רובוט ניקוי – החוסכים את זמן העבודה הארוך.

 

ובשורה התחתונה

בשורה התחתונה, הפער הגדול, שהיה קיים עד לפני כמה שנים, בין עלות הבריכה והתועלת ממנה – הצטמצם מאוד. הוזלת עלויות הבנייה, לצד העלייה בערך הנכס והיתרונות מהשימוש בבריכה, מעלים את התועלת והופכים את בריכת השחייה לתוספת המושלמת לגינה שכבר מזמן לא טיפחתם כמו שצריך. ההשקעה וזמן העבודה מינימליים, ולכם רק נשאר להחליט על סוג הבריכה והפרטים הקטנים, ולהתחיל את הקיץ בחגיגה.

 

מים

אולי יעניין אותך גם

השבחת קרקע
כללי
הכל על השבחת קרקעות

אחת מעסקאות הנדל"ן הטובות ביותר שניתן לבצע כיום היא רכישת קרקע חקלאית במחיר נמוך, אותה ניתן לאחר תקופת מה, להשביח באמצעות השגת אישור לשינוי ייעוד

קרא עוד »
פיננס האוס
עסקים
מה זה גיוס אשראי לעסקים?

ניהול עסק, קטן, בינוני או גדול, כרוך בלא מעט פרוצדורות, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא הצורך בתזרים מזומנים קבוע ויציב, המאפשר לעסק לנהל את פעילותו

קרא עוד »
אנרגיה סולארית
כללי
הכל על האנרגיה הסולארית

אחת הזירות החשובות ביותר בעולם הטכנולוגי קשורה לניסיון לפתח אנרגיה שהצריכה שלה לא תפגע בגדור הארץ. כיום, רוב האנרגיה שבה אנחנו משתמשים גורמת באופן ישיר

קרא עוד »