השקעה או בזבוז כסף – הכול על בריכות שחייה

בריכת בטון או מתועשת? עם דק עץ מעל או חלון בדופן? עשינו סיבוב קצר בשוק בריכות השחייה הפרטיות המתפתח והנגיש, וזה מה שהעלינו בחכתנו

בשנים האחרונות בריכות שחייה בחצר הופכות נגישות יותר ויותר. כשבחוץ לוהט, הדרך לים מלאה פקקים, ועל בריכות ציבוריות – אין בכלל על מה לדבר, בריכה שחייה פרטית היא כנראה הפתרון הטוב ביותר, אלא אם אתם יותר בעניין של להתיז מממטרה.

הביקוש החדש הביא איתו כמובן היצע חסר תקדים, שמתחיל בבריכות קטנות עשויות פלסטיק, כאלו שכולנו גדלנו עליהן, ומסתיים היכן שמסתיים לו הדמיון (או, הכסף). הוצאה על בריכה יכולה להיות נטל כבד על הכיס, ויכולה גם להיתפס כהשקעה מצוינת בכול נכס עם חצר. אפילו גודל החצר כבר לא ממש חשוב.

אך האם ההשקעה משתלמת? האם היתרונות עולים על החסרונות? ואיך יודעים איזו סוג של בריכה תתאים לרמת ההשקעה הרצויה? ובכן, בדיוק כדי לענות על השאלות הללו, ריכזנו בעבורכם את כל מה שאנו יודעים על בריכות שחייה.

 

מה מרוויחים?

ברור שהרווח הגדול ביותר הוא הבריכה עצמה. בריכת שחייה היא חוויה שמתאימה לכול גיל, וממש כבר אין צורך בילדים קטנים שיהוו תירוץ. מעבר לכך שמדובר על כיף גדול, בריכה גם טובה לבריאות, בכך שהיא מציעה פעילות גופנית מהנה, וניתוק קל מהעולם האינטרנטי (אם הנייד לא חסין למים).

אך מעבר להנאה, בריכת שחייה בנויה גם משביחה את הנכס, ומעלה את ערכו הכספי. בנוסף, בריכת שחייה היא גם פריט נוי נהדר, שאפשר להתאים בקלות לאירוח אירועים ולעיצוב גן, ובכך לשדרג את נראות הסביבה החיצונית של הבית.

 

ומה מפסידים?

העלות הכלכלית של פרויקט הבנייה הצמצמה מאוד בשנים האחרונות, בעיקר לאור שינויים בשיטת הבניה, ואפשרויות בניית בריכה מתקדמות. כיום אין צורך בחפירות ויציקות בטון, שעלותן גבוהה מאוד, כדי לבנות בריכה. חברות שונות מציעות שיטות שונות לבניית בריכה באמצעות חומרי גלם זולים יותר ובזמנים מהירים, מה שחוסך עלויות רבות בדרך לבריכה הרצויה.

בנוסף, עלות וזמן התחזוקה של הבריכה משמעותיים גם הם. בריכה מצריכה ניקיון ותחזוקה שוטפת, שעולים גם כן סכומים משמעותיים. אולם לעניין זה קיימים פתרונות מגוונים. ראשית, ניתן לרכוש כיסוי לבריכה שימנע הצטברות של לכלוך, ובנוסף קיימים אמצעיים טכנולוגים – כגון רובוט ניקוי – החוסכים את זמן העבודה הארוך.

 

ובשורה התחתונה

בשורה התחתונה, הפער הגדול, שהיה קיים עד לפני כמה שנים, בין עלות הבריכה והתועלת ממנה – הצטמצם מאוד. הוזלת עלויות הבנייה, לצד העלייה בערך הנכס והיתרונות מהשימוש בבריכה, מעלים את התועלת והופכים את בריכת השחייה לתוספת המושלמת לגינה שכבר מזמן לא טיפחתם כמו שצריך. ההשקעה וזמן העבודה מינימליים, ולכם רק נשאר להחליט על סוג הבריכה והפרטים הקטנים, ולהתחיל את הקיץ בחגיגה.

 

מים

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
הכירו את עידן עופר
עסקים
הכירו את עידן עופר

משפחת עופר היא אחת המשפחות הכי עשירות, והכי מפורסמות בישראל. העובדה הזו לא פוסחת על עידן עופר. יחד עם זאת, אף על פי שהשם של

קרא עוד »