היום שאחרי –  כיצד מנהלים תקציב נכון לאחר המשכנתא?

לקחתם משכנתא, הכל היה טוב ויפה עד שנוכחתם לראות שאמנם הצלחתם להשיג משכנתא זולה ומשתלמת, אך היא ממש מכבידה עליכם. ניהול התקציב החודשי הפך למשהו מעיק שרק מתחמקים מלבצע אותו ואולי אתם אפילו לא יודעים שאפשר גם אחרת. כי משכנתא לא חייבת להיות מעיקה. אז מה עושים במקרה כזה? 

 

איך עורכים סדר בתקציב המשפחתי?

כשרוצים לערוך סדר בתקציב המשפחתי חשוב לבדוק הוצאות מול הכנסות. כל סעיף בצורה מדוקדקת ולכן חשוב בשלב הראשוני למפות את הנתונים. לצורך כך שבו עם עצמכם וערכו רשימה של כל ההכנסות הקבועות מהן אתם נהנים. לצד זה ערכו רשימת הוצאות בה תפרטו את כל ההוצאות שהיו לכם. רכזו את ההוצאות לפי קטגוריות: ביגוד, מזון, דיור, בילויים ועוד.

כך תוכלו לראות מהו הסעיף המצריך שינוי. במקרה בו גובה ההוצאות גדול מההכנסות, המצב מצריך שינוי מיידי. ניתן לפתור אותו על ידי הגדלת ההכנסות או על ידי הקטנת ההוצאות. אם אתם רואים שיש סעיף הוצאות מוגזם, נסו להצטמצם בו. במקרים כאלו ההמלצה יהא לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה.

בסופו של דבר, כאשר הבנק אישר לכם משכנתא, הוא בדק את יחס ההחזר שלכם ואישר את ההלוואה על סמך ההכנסות שלכם. הבעיה מתחילה כאשר ההתנהלות הכלכלית מלכתחילה לא הייתה נכונה וכעת עם הגדלת ההתחייבויות החודשיות, בשל המשכנתא, הסחרור הכלכלי הוא בלתי נמנע.

 

מה עושים כשהחזר המשכנתא מעיק?

לא מעט נוטלי משכנתאות מגלים בהמשך חיי המשכנתא כי היא כבר לא מתאימה לצרכים האישיים שלהם. הם רוצים להקטין את גובה ההחזר החודשי ולאזן את התקציב המשפחתי. כאן חשוב לציין כי לא מתחתנים עם המשכנתא ותמיד ניתן למחזר אותה ולשנות את התנאים שלה לתנאים טובים יותר.

כבר היום פנו אל מומחי משכנתא אינפו שיבדקו את האפשרויות למחזור המשכנתא שלכם. אין סיבה שתיכנסו לסחרור כלכלי רק בגלל תמהיל משכנתא שנבנה בצורה לא מקצועית מספיק.

 

איך מקטינים את גובה ההחזר החודשי?

באמצעות מחזור משכנתא ניתן להקטין את גובה ההחזר החודשי בצורה דרמטית. זה יכול להיות על ידי פריסת ההלוואה לתקופה ארוכה יותר (חשוב לציין כי תקופת הפריסה המקסימלית היא 30 שנה).  בנוסף, ניתן להוזיל את המשכנתא באמצעות שינוי הריביות בתמהיל משכנתא, אך זה כמובן תלוי בשוק הריביות העדכני בבואכם למחזר את המשכנתא. לא בכל תקופה ניתן להשיג ריביות משכנתא זולות.

 

לסיכום

כאשר התקציב המשפחתי יוצא מאיזון בגלל החזרי המשכנתא שהפכו למעיקים, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות בבקשה למחזור משכנתא. יחד עם זאת, יועץ המשכנתאות יבדוק את מקור הבעיה וייתכן והוא ימליץ לכם דווקא על התמקדות בהתנהלות כלכלית נכונה לעמידה ביכולות הכלכליות שלכם. כפי שסיכמנו כאן ניתן למחזר את המשכנתא בקלות למשכנתא בעלת החזר חודשי נמוך יותר.

משכנתא אינפו

אולי יעניין אותך גם

מחשבון
משכנתאות
הכל על משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא משכנתא המיועדת לבני שישים ומעלה. יש לה יתרונות רבים אך אם נשווה אותה למודל ירושה עצמית, נגלה כי לכל שיטת מימון, יתרונות

קרא עוד »