הוצאות שוטפות לבית – האם כדאי לי לרכוש ביטוח דירה?

אם אתם מחזיקים בקמע סגולי המבטיח לכם הגנה מושלמת מפני פריצות, רעידות אדמה, שיטפונות או פיצוצים במכלי הגז, אתם ברי מזל, וביטוח דירה הוא בהחלט הוצאה מיותרת עבורכם.

אולם אם אתם כמו כולנו, אנשים שלא יודעים מה צופן להם המחר, מסתבר שהשקט הנפשי אותו מביא בחובו ביטוח דירה, הוא מוצר שתזדקקו לו.

מתלבטים האם ביטוח דירה הוא הדבר הנכון עבורכם? המאמר הזה נכתב עבורכם, זה בטוח.

 

ביטוח דירה – ספרו עליו קצת

אם אינכם ישנים בלילות על ספסל בגן הציבורי, הרי שיש לכם דירה משלכם או שאתם שוכרים אחת כזאת, ככל הנראה בוודאי במהלך השנים קיבלתם הצעות שונות לבטח את דירתכם. אז מה בעצם כולל ביטוח דירה?

ביטוח דירה כולל שני מרכיבים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ניתן לרכוש פוליסה המשלבת את שתי האפשרויות יחד, או ביטוח הכולל סוג אחד בלבד של כיסוי.

 

מה מטרתו של כל כיסוי ביטוחי?

 • ביטוח מבנה – מספק הגנה ביטוחית במקרה של ירידה בערך הנכס ותשלום פיצויים על נזקים במבנה עצמו: קירות, תקרה, רצפה ובחלקים המחוברים להם.
 • ביטוח תכולה – מספק הגנה על הרכוש הנמצא בתוך הנכס שלכם, כגון: ביטוח על אובדן או נזק בתכשיטים, כלי כסף וחפצי אומנות יקרי ערך.

אופן הפיצוי של ביטוח מבנה וביטוח דירה הוא זהה: חברת הביטוח מתחייבת לתקן את הנזק, לשלם מבוטח פיצויים על הנזק או להחליף את מה שניזוק בפריט מאותה רמת איכות ומאותו סוג.

 

ביטוח מבנה – מה הוא מכסה? פירוט

תוכנית ביטוח מבנה בסיסית נותנת כיסוי במקרה של נזקים שאירעו כתוצאה מ:

 • מזג אוויר: חום קיצוני, סופות, גשמים שלגים ועוד.
 • פיצוץ בבלון גז.
 • שריפה.
 • פגיעה במבנה על ידי כלי רכב או כלי טיס.
 • פריצות שודים וגניבות.
 • פעולות זדון.
 • שיטפון חיצוני או הצפה חיצונית.
 • רעידת אדמה.

ניתן לבחור בכיסוי שאינו מגן מפני נזקים של רעידות אדמה וגניבות.

את הכיסוי הביטוחי הזה ניתן להרחיב בתוספת תשלום בפרמיה החודשית.

ביטוח מבנה – הרחבות

 • סיכוני חשמל.
 • נזקי צנרת.
 • הגנה על חלקי המבנה המשותפים.
 • צד ג'.

 

ביטוח תכולה – מה הוא מכסה? פירוט

ביטוח התכולה מכסה נזקים שאירעו כתוצאה מתופעות שהזכרנו בביטוח מבנה, לגבי כל החפצים הקיימים בדירה ונמצאים ברשותו או באחריותו של המבוטח. ביטוח תכולה אינו כולל ניירות ערך ובעלי חיים.

תכלס, ביטוח דירה – כדאי או לא?

אנחנו דווקא דוגלים באופטימיות, אולם חשוב להיערך כלכלית לתרחישים שונים העלולים להתקיים. במידה ויארע נזק בדירתך או בתכולתה לא תצטרכו להתמודד עם השלכות הפיננסיות של המקרה, חברת הביטוח תדאג לכך במקומכם.

במידה ולקחתם על עצמכם משכנתא לרכישת הדירה, הבנק מחייב ביטוח דירה למשכנתא. בדירה שכורה אין כל חיוב לעשות זאת, אולם בכל מקרה של נזק, ביטוח דירה יכול מאוד לסייע ולהפחית במעמסה הכלכלית.

בית

 

 

אולי יעניין אותך גם

מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
הכירו את עידן עופר
עסקים
הכירו את עידן עופר

משפחת עופר היא אחת המשפחות הכי עשירות, והכי מפורסמות בישראל. העובדה הזו לא פוסחת על עידן עופר. יחד עם זאת, אף על פי שהשם של

קרא עוד »