הגדלת משכנתא – כל הדרכים שחייבים להכיר

הגדלת משכנתא היא אופציה טובה לאלו הרוצים לקחת הלוואה עם אפשרות להחזר חודשי לאורך שנים ארוכות.

איך מבצעים הגדלת משכנתא?

 

הגדלת משכנתא

כאשר לקוח לוקח משכנתא מהבנק הוא מקבל מימון מהבנק לצורך קניית נכס בהתאם למחיר ולשווי של הנכס לפי הערכת שמאי. את הסכום שניתן צריך הלווה להחזיר לאחר המון שנים כתלות בהסכם שנחתם עם הבנק. באופן הזה, ההחזר החודשי הוא יחסית נמוך ואפשרי ללווים להתמודד איתו. לעיתים הלקוח מוצא עצמו צריך סכום כסף גדול נוסף שאין ברשותו ועל כן, פונה לקבל הלוואה.

 

משכנתא במקום הלוואה

דרך יעילה יותר במקום לקחת הלוואה היא להגדיל את סכום המשכנתא שכבר יש ללקוח לסכום גדול שיאפשר גם להשתמש בכסף למטרות נוספות לפי רצון הלקוח. חשוב להבין כי למרות שמדובר במשכנתא, הכסף שמתווסף בעקבות ההגדלה ניתן לשימוש לפי בחירתו האישית של הלווה גם אם לא מדובר במשהו אשר קשור למימון נכס.

 

הגשת בקשה לבנק

על מנת לבצע הגדלת משכנתא יש לפנות לבנק אשר כבר נתן את המשכנתא בעבר ולבקש לבצע לה הגדלה. הבקשה הזאת מלווה כמובן בהגשת טפסים ומידע אודות ההכנסות של הלווה אשר יבהירו באם יש ללווה היכולת להחזיר החזר חודשי גדול יותר, או שמא או לוקח הלוואה נוספת ללא בסיס.

 

מחזור משכנתא

בשונה מהגדלת משכנתא אשר מתבססת על המשכנתא הקיימת ומגדילה את הסכום שניתן כהלוואה, מחזור משכנתא מאפשר שינוי של כל תנאי ההלוואה ויצירת חוזה עם הבנק מחדש. התהליך אמנם יכול להיות יותר ארוך ומסובך בגלל שמדובר במסלול שונה או שינוי גוף, אך הוא בהחלט יכול להיות משתלם יותר עבור אלו המבקשים לבצע הגדלה של סכום ההלוואה במקום להיות שבויים בבנק בו לקחו את המשכנתא מראש.

 

הגדלת משכנתא עם יעוץ

בגלל שיש כמה אפשרויות, ובגלל שסביר כי לא כולם מבינים לעומק אותן ומה כדאי, יעוץ משכנתאות יכול להיות כלי מצוין על מנת לקבוע מה כדאי לעשות ביתר ביטחון ולחסוך הרבה כסף. זכרו כי כל אחד בעל מאפיינים פיננסיים שונים וגם מסלולי משכנתא שונים ועל כן, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע טרם ההחלטה ולהבין מה הכי כדאי לעשות בהתאם לנסיבות, למשכנתא הקיימת ולהלוואה שרוצה הלווה לקחת.

תחום המשכנתא יכול להרתיע אנשים רבים אשר לא מבינים בו לעומק ומפחדים להתחייב לסכומים גדולים של הלוואות והחזרים חודשיים. בתוך עולם זה קיימת האפשרות לבצע הגדלת משכנתא והיא אפשרות שיכולה להיות מאוד מועילה עבור אנשים רבים הזקוקים לסכום כסף גדול נוסף על מה שכבר לקחו במשכנתא שלהם. על מנת להקל את התהליך על אלו הצריכים אותו, כדאי לפנות לקבלת עזרה מאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ויוכלו לשפוך יותר אור.

 

מטבעות

אולי יעניין אותך גם

הטיה שלילית
כללי
מה זה בידיאיי שלילי?

יצא לכם לבקש בקשה כלשהי מהבנק ולקבל סירוב? אנחנו יכולים ליצור אינטראקציות שונות עם הבנק על מנת שהאחרון יסייע לנו מבחינה כלכלית. הלוואות לכל מטרה

קרא עוד »
נדל"ן
נדל"ן
הכירו את מתחם אלפיים

מחירי הנדל"ן בישראל עולים בצורה עקבית, ולא נראה שהמצב הזה הולך להשתנות בשנים הקרובות. מעבר לעליית המחירים, שלגביה אין לכם כל כך מה לעשות, ישנה

קרא עוד »
תכשיטים
טיפים פיננסים
זהב קונים רק אצל מומחים

כשמדובר בהשקעה במתכות יקרות, זהב היא אחת הבחירות הפופולריות ביותר. הסיבה לכך נובעת נכך שלזהב יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו לנכס יקר ויציב. הוא עמיד

קרא עוד »