האם שווה לקנות מרלוג – מהי התשואה לטווח הארוך

המחסן הלוגיסטי הישן והמוכר עבר טרנספורמציה גדולה בשנים האחרונות, והפך למרכז לוגיסטי, המרכז פעילויות רבות של אחסון והפצה של הסחורה ביעילות ובמהירות. האם שווה לקנות מרלוג, בעיקר בימים אלו שלאחר הקורונה?

 

מהו מרלוג?

אם אתם משקיעים שכלל אינם מגיעים מהתחום, ככל הנראה שאין אתם מצליחים לדמיין את ההבדל בין מרכז לוגיסטי לבין מחסן. אולם ההבדלים הם גדולים, תרתי משמע. במרכז לוגיסטי ישנן כמויות רבות של סחורות, המאוחסנות לגובה ובשיטתיות יעילה, כך שהוצאתן ושליחתן אל הלקוח מתרחשת במהירות. כיום המרכזים הלוגיסטיים חמושים במערכות מחשוב מתקדמות, אשר מסייעות להן לבצע רשימות מלאי קפדניות, להזמין סחורה בזמן, ולבצע ליקוט ומשלוחים.

 

מרכזים לוגיסטים בתקופת הקורונה

במהלך תקופת הקורנה התמודדנו עם פרקי זמן ארוכים בהם לא התאפשר לנו לצאת מהבית, ולעיתים אף כשהתאפשר הדבר – העדפנו להימנע מכך. אופן הצריכה של הלקוח את הסחורה השתנה, כיוון שאנשים העדיפו לשבת בבית הבטוח שלהם, ולבצע את כל הרכישות שלהם באינטרנט. כתוצאה מכך, מרכזים לוגיסטים הפכו הכרחיים. עסק אשר שכר או הפעיל מרכז לוגיסטי משלו, היה יכול לקבל את ההזמנות האינטרנטיות ולטפל בהן כבר במרכז הלוגיסטי, וכך זמן הטיפול בהזמנה התקצר משמעותית.

 

למה שווה להשקיע ברכישת מרלוג?

העולם המתפתח, כמו גם בואן של חברות מוכרות כגון אמזון, המפעילות מערך הזמנות אינטרנטיות ענק משלהן, גרם לעסקים רבים להבין שאם הם רוצים להמשיך ולהתקיים, עליהם לתת פתרון ללקוח שלהם בדמות מערך משלוחים אינטרנטי מהיר, לעיתים תוך יום או יומיים. ענף המרכזים הלוגיסטים יוסיף ויתפתח עוד ועוד בשנים הקרובות, ולכן השקעה בנדל"ן מסחרי כמו מרכז לוגיסטי, עשויה לתת תשואה גבוהה למשקיעים.

 

כמה עולה לקנות מרלוג?

מחיר מרלוג להשכרה משתנה מעיר לעיר, בהתאם למיקום המרכז הלוגיסטי לצירי תנועה מרכזיים ואם הוא בקרבת ערים גדולות ומרכזיות. כאשר מחפשים מרלוג להשקעה כדאי להיעזר במתווך מקצועי ומנוסה המכיר את התחום, שיוכל לכוון אתכם לקניית המרלוג הנכון, על מנת שתקבלו את התשואה שאתם מחפשים בעדו.

 

קבוצת רכישה לקניית מרלוג

כיום ישנה אפשרות נוספת, המאפשרת לכם לקנות מרלוג יחד עם קבוצת רכישה, כך שאם אין ברשותכם את הסכום לרכישת מרכז לוגיסטי שלם בעצמכם, עדיין תוכלו להיכנס לתחום מתפתח זה. בעזרת קבוצת רכישה, תוכלו להיות הבעלים של כמה מאות מטרים רבועים, ולא לוותר לגמרי על רכישת מרלוג.

 

לסיכום

בשנתיים האחרונות נוצרה מגמת עלייה בהזמנות אינטרנטיות, הדורשות מבעלי העסקים התארגנות גדולה על מרכזים לוגיסטים אשר יתפעלו את אחסון הסחורות והפצתן. מאחר וזהו תחום מתפתח, אשר יוסיף לצמוח עוד, ישנה רווחיות בהשקעה ברכישת מרלוג, המספקת תשואה גבוהה ובנוסף לכך גם יציבה, מאחר ומדובר בהשכרת המרלוג לטווח ארוך. בתהליך של רכישת מרלוג מומלץ להיעזר במתווך נדל"ן המבין בתחום זה, על מנת לבצע רכישה נכונה וכדאית.

 

מתחם מעץ

אולי יעניין אותך גם

תכשיטים
טיפים פיננסים
זהב קונים רק אצל מומחים

כשמדובר בהשקעה במתכות יקרות, זהב היא אחת הבחירות הפופולריות ביותר. הסיבה לכך נובעת נכך שלזהב יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו לנכס יקר ויציב. הוא עמיד

קרא עוד »
מכשיר חישוב
טיפים פיננסים
הכל על המרת אינץ' לס"מ

אינץ' וסנטימטר הם שתי מידות האורך הקטנות הנפוצות ביותר. במידות הללו אנחנו עושים שימוש למדידה של גודל מוצרים, מרחקים קטנים, גדלים של מסכים ועוד. בישראל

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »