האם יש ייעוץ עסקי מיוחד לעסקים משפחתיים?

כל ניהול של עסק מלווה באתגרים לא פשוטים, אולם כאשר מדובר על עסק משפחתי, האתגרים הללו יכולים להיות מורכבים הרבה יותר. ברגע שהעולם המשפחתי משולב יחד עם העולם העסקי, העסק מקבל גם צד רגשי שממנו לא ניתן להתעלם. עם זאת, יש הרבה מאוד הזדמנויות בעסק משפחתי, ובעזרת יועץ עסקי מיוחד תוכלו גם אתם להנות מעסק משפחתי משגשג.

 

עסק משפחתי

עסק משפחתי הוא כינוי לעסק ששייך למשפחה, כאשר בני אותה משפחה מחזיקים בתפקידי מפתח בעסק. העולם המשפחתי מציב בפנינו התמודדויות רגשיות לא פשוטות, וכאשר הן מגיעות יחד על העסק, הדבר הזה עלול לפגוע בצמיחה שלו. בדיוק בשביל זה קיים יועץ עסקי מיוחד, שמאפשר לכם לשלב בהרמוניה את שני העולמות הללו.

 

ייעוץ עסקי מיוחד לעסק משפחתי

לא מעט אנשים עלולים לשאול מדוע יש צורך ביועץ מיוחד לעסקים משפחתיים. התשובה לכך היא שבעסק משפחתי יש מורכבויות שלא באמת קיימות בעסק רגיל. למשל, ייעוץ לעסקים משפחתיים רב דוריים צריך לעזור לנו להבין כיצד לחלק את הסמכויות בתוך העסק בלי לפגוע בכבוד של הדורות הוותיקים, ואיך כמובן לבצע העברת סמכויות בצורה מוסדרת.

אתגרים כאלו ואחרים הם מנת חלקם של בעלי עסקים משפחתיים בלבד, שבלי קשר לכך מתמודדים כמובן עם הקשיים הרגילים שמלווים כל עסק. בשל כך יש צורך לבחור ביועץ עסקי מיוחד שמתמחה בתחום של עסקים משפחתיים.

 

מי מתאים לשמש בתור יועץ לעסקים משפחתיים

ההכשרה הבסיסית של איש המקצוע הזה צריכה להיות קודם כל הבנה בתחום העסקי. עוד לפני שניגשים לעולם של עסקים משפחתיים, חשוב שהיועץ יכיר היטב את העולם העסקי, על מנת לעזור לכם לקבל ייעוץ מתאים. בשלב השני כדאי שליועץ יהיה ניסיון מוכח בתחום של ליווי עסקים משפחתיים.

כמובן, אם יש ליועץ עסק משפחתי בעצמו או שהוא מחזיק בהכשרה פסיכולוגית / טיפולית כלשהי יש לכך יתרון, אולם באופן כללי חשוב להבין שהניסיון הוא הדבר החשוב ביותר בתחום הזה. יועץ עם ניסיון כבר ראה סוגים שונים של משפחות וסוגים רבים של עסקים, והוא בהחלט יוכל לעזור גם לעסק שלכם להגיע לצמיחה.

 

איך נדע אם העסק המשפחתי שלנו זקוק לייעוץ?

בניגוד למה שאולי מקובל לחשוב, לא רק עסקים בקשיים זקוקים לייעוץ עסקי. גם אם העסק שלכם נמצא במצב טוב, כדאי לשקול פנייה ליעוץ כי תמיד יש לכם לאן להתקדם עוד. בנוסף, היועץ יוכל לעזור לכם למנוע צמיחה של בעיות שיכולות להגיע בהמשך הדרך, מה שיחסוך לכם הרבה מאוד צער והפסדים.

 

לסיכום

יועץ עסקי משפחתי הוא יועץ שמומחה בייעוץ לעסקים שבהם בני אותה משפחה נמצאים בעמדות מפתח בעסק. היועץ יוכל לעזור לכם להוביל את העסק שלכם למקום טוב יותר, על אף המורכבות הרבה שיש בשילוב בין שני העולמות הללו.
שעון ומטבעות

 

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »