4 טיפים להישאר עם דירוג אשראי חיובי

אז מהו בעצם ולמה בכלל צריך אותו? לפניכם כמה הסברים, וגם 4 טיפים שיעזור לכם להישאר עם דירוג אשראי חיובי

 

דירוג אשראי אישי

דירוג אשראי, משמעותו שכל אדם בישראל מוגדר על ידי חברת דירוג אשראי בעזרת ציון שמדרג את מידת האמינות שלו. ככל שהציון גבוה יותר, כך הוא טוב יותר ולהיפך. בישראל, דירוג האשראי קשור להתנהלות הפיננסית ומורכב מפרמטרים כמו היסטוריה פיננסית, נכסים, היקף התחייבויות,  החזרי צ'קים, רישום הוצאות לפועל, ניצול מסגרות אשראי ועוד,  והוא משפיע באופן משמעותי על ההתנהלות הכלכלית שלנו. מסיבה זו, חשוב לדעת מהו ומהן הדרכים להשפיע על דירוג האשראי האישי ולהישאר עם דירוג חיובי.

 

מדוע דירוג אשראי הוא כל כך חשוב?

במדינות רבות, דירוג האשראי הוא עניין מרכזי המשפיע מאוד על החיים. בישראל, דירוג האשראי הוא תחום שמתפתח ובקרוב יהיה הקריטריון העיקרי לקביעת האשראי, לאישורי הלוואה, וכן ישפיע במידה רבה על קביעת שיעור הריבית המשולמת עבור כל הלוואה. לכן, ככל שדירוג האשראי גבוה יותר, כך מבקש הלוואה הוא אמין ובטוח יותר בעיני נותן האשראי ולכן יזכה לתנאי הלוואה טובים יותר.

 

כמה טיפים שיעזור לכם להישאר עם דירוג אשראי חיובי

אמנם אנחנו לא יודעים אילו נתונים בדיוק מרכיבים את דירוג האשראי, אבל מאחר ומדובר וידוע לנו כי הוא מושפע מההתנהלות הכלכלית שלנו, נציע לכם 4 טיפים שיעזרו לכם לשפר את נתוני האשראי ולשמור על דירוג אשראי חיובי:

  1. שמירה על אחריות פיננסית – כאמור, הנתונים הקובעים הנתונים את ציון דירוג האשראי שלנו, מתבססים על הפעילות הפיננסית שלנו. לכן, חשוב להתנהל בצורה אחראית. ככל שהפעילות הפיננסית שלנו תהיה אחראית יותר, הוצאות שלא עולות על ההכנסות, כדומה, כך הנתונים שלנו יהיו טובים יותר. ככל שיכנס יותר מידע חיובי, כך ההשפעה שלו תהיה גדולה יותר ביחס למידע שלילי בהיסטוריה שלכם.
  2. מידע חיובי לאורך זמן – לנתונים שליליים השפעה גדולה על דירוג האשראי, כך שאיחור בודד בתשלומים ישפיע על דירוג האשראי. הקפידו על עמידה בהתחייבויות הפיננסיות כמו החזרי הלוואות וכדומה והקפידו על זרימת מידע חיובי.
  3. עמידה בזמנים – איחור בתשלומים הוא כמובן אירוע שנתפס כשלילי כאשר בוחנים את ההתנהלות הפיננסית שלנו, ולכן חשוב לא רק לעמוד בתשלומים ובהתחייבויות, אלא גם לשלם אותם בזמן.
  4. הגדרת מסגרת אשראי מול הבנק – חריגה ממסגרת האשראי היא נתון שלילי אך הוא ניתן לשיפור. הגדירו את מסגרת האשראי שלכם כך שתוכלו לעמוד בה, והקפידו שלא לחרוג ממנה.

 

לסיכום

דירוג אשראי משפיע על לקיחת הלוואות, אישורי אשראי ואף עתיד להשפיע על תחומים נוספים ולכן חשוב להקפיד על התנהלות פיננסית חכמה ואחראית. במידה ותצטרכו, תוכלו לקרוא עוד נתונים על דירוג אשראי.

 

אולי יעניין אותך גם

גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
קופות רושמות של Jaypee Trade
כללי
איך עובדת קופה רושמת?

קופה רושמת היא בין הדברים הבסיסיים ביותר עבור כל בית עסק באשר הוא. קופה רושמת מאפשרת לנו לעקוב ולנטר את הפעילות העסקית שלנו, לשמור ולהוציא

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
סוכנויות מקבלות לידים
כללי
כיצד בתי סוכן מקבלים לידים?

בתי סוכן הם תופעה שצומחת בתחום הביטוח והפיננסים לאחרונה, בין היתר על מנת לאפשר לסוכנים פרטיים את הכלים לשפר את תפקודם ויכולות השירות שלהם כפי

קרא עוד »
3 יתרונות לביטוח בית משותף
ביטוחים
3 יתרונות לביטוח בית משותף

רבים מבינים היום שאין זה מספיק להסתפק בביטוח דירה בסיסי, וכי במידה ואנו מתגוררים בבניין מגורים רב קומות – מוטב יהיה שנדאג ונבטח גם את

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »