מה חשוב להראות למשקיע בתהליך גיוס משקיעים?

טרם החלטת המשקיעים להשקיע בכם, ישנם לא מעט שיקולים שעליהם לקחת.

הצעות השקעה רבות יופנו אליהם, בעוד רק חלקן יענו בחיוב ראשוני, אשר מעיד התעניינות ורצון מצדם.

אך, אל לכם לראות זאת כאור ירוק להשקעה, זאת היות והמשקיעים עלולים להחליט שאינם מעוניינים להמשיך בהשקעה.

אז, מה חשוב להראות למשקיע בתהליך גיוס משקיעים? בואו נתחיל.

 

הקדמה

רעיון טוב לחברה – לא מספיק להשקעה. באם ברצונכם לערוך גיוס משקיעים לחברתכם, עליכם לגרום לאלו לבחור דווקא בכם, על פני הצעות ההשקעה הרבות אותן הם מקבלים.

לשם כך, ישנם מספר כללי אצבע, אותם חשוב להראות למשקיע, אשר יגרמו לו לבחור בכם.

 

אמינות ושקיפות

הכלל החשוב ביותר בעת פגישה עם משקיע, הוא התנהלות אמינה ושקופה. נהגו בשקיפות מקסימלית מול המשקיע, אל תשמרו קלפים בשרוול. אם במהלך הדרך המשקיע יגלה התנהגות שאינה שקופה או אינה נאותה, המשקיע ייסוג מן ההשקעה. באם המשקיע לא יגלה התנהגות שאינה שקופה וישקיע בכם, צפו לתביעות עתידיות.

 

תוכנית מציאותית

המשקיע בוחן רבות את התוכנית העסקית שלכם, ועליה מסתמך בחישוב הרווחים מהשקעתו. היו מציאותיים, אל תשלו את המשקיע, ואל תציגו בפניו תכנית עסקית שאינה ריאלית.

 

אסטרטגיית יציאה

במהלך המשא ומתן, הציגו בפני המשקיע את האסטרטגיה שלכם, לפיה יוכל המשקיע לממש את השקעתו בתשואה מקסימלית. אל תשכחו, התשואה על ההשקעה מצויה בראש מעייניו של המשקיע.

 

שיתוף

בתהליך המשא ומתן העוסק בהסדרי הניהול, זכרו כי למשקיע זכויות השפעה על התנהלות החברה אשר ממומנת מכספי השקעתו. אומנם הדבר יוביל לחשש מצדכם, אודות אובדן שליטתכם בחברה, אך אל תשכחו כי משקיעים הם אנשים מקושרים ובעלי ידע רב, אשר יוכלו להוביל את חברתכם למקומות טובים וגבוהים יותר.

 

מידע

הזכות למידע שוטף היא זכותו של המשקיע. הימנעו מוויכוחים ומסרו את המידע השוטף למשקיע שלכם. אין טעם להסתיר מהמשקיע מידע, שהוא יוכל לגלות בשלב מאוחר יותר.

 

סכסוכים משפטיים

הימנעו מהם! משקיעים רבים יבחרו שלא להשקיע בחברות בעלות מחלוקות וסכסוכים משפטיים. כאשר עולה מחלוקת אשר עלולה להגיע לכדי תביעה, השתדלו להגיע לעמק השווה.

 

בדיקת נאותות

ערכו הכנה מראש. תוצאת הבדיקה הינה קריטית ביותר בהחלטתם האם להשקיע בכם או לא. דאגו כי כלל הדיווחים, הרישומים וההסכמים של החברה יהיו נגישים ובידכם, על מנת להציגם בפני המשקיע המעוניין.

 

התנהלות מעל הכל

לבסוף, אם בידכם רעיון טוב וחברה מתפתחת, ואתם זקוקים למשקיעים, התנהלו לפי הכללים האמורים מול המשקיעים, ובכך תגדילו את סיכויי ההשקעה בחברתכם, על פני השקעה באחרים ומתחרים.

 

מטבעות

אולי יעניין אותך גם

תחזית פיננסית אסטרולוגית
טיפים פיננסים
מהי תחזית פיננסית אסטרולוגית?

תחזית פיננסית אסטרולוגית היא גישה שבה משלבים את ידיעות האסטרולוגיה עם התנהגויות בשווקי ההון והפיננסיים. האמונה בגישה כזו עומדת על הנחה שישנו קשר מסוים בין

קרא עוד »
תכשיטים
טיפים פיננסים
זהב קונים רק אצל מומחים

כשמדובר בהשקעה במתכות יקרות, זהב היא אחת הבחירות הפופולריות ביותר. הסיבה לכך נובעת נכך שלזהב יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו לנכס יקר ויציב. הוא עמיד

קרא עוד »
מכשיר חישוב
טיפים פיננסים
הכל על המרת אינץ' לס"מ

אינץ' וסנטימטר הם שתי מידות האורך הקטנות הנפוצות ביותר. במידות הללו אנחנו עושים שימוש למדידה של גודל מוצרים, מרחקים קטנים, גדלים של מסכים ועוד. בישראל

קרא עוד »