מה חשוב להראות למשקיע בתהליך גיוס משקיעים?

טרם החלטת המשקיעים להשקיע בכם, ישנם לא מעט שיקולים שעליהם לקחת.

הצעות השקעה רבות יופנו אליהם, בעוד רק חלקן יענו בחיוב ראשוני, אשר מעיד התעניינות ורצון מצדם.

אך, אל לכם לראות זאת כאור ירוק להשקעה, זאת היות והמשקיעים עלולים להחליט שאינם מעוניינים להמשיך בהשקעה.

אז, מה חשוב להראות למשקיע בתהליך גיוס משקיעים? בואו נתחיל.

 

הקדמה

רעיון טוב לחברה – לא מספיק להשקעה. באם ברצונכם לערוך גיוס משקיעים לחברתכם, עליכם לגרום לאלו לבחור דווקא בכם, על פני הצעות ההשקעה הרבות אותן הם מקבלים.

לשם כך, ישנם מספר כללי אצבע, אותם חשוב להראות למשקיע, אשר יגרמו לו לבחור בכם.

 

אמינות ושקיפות

הכלל החשוב ביותר בעת פגישה עם משקיע, הוא התנהלות אמינה ושקופה. נהגו בשקיפות מקסימלית מול המשקיע, אל תשמרו קלפים בשרוול. אם במהלך הדרך המשקיע יגלה התנהגות שאינה שקופה או אינה נאותה, המשקיע ייסוג מן ההשקעה. באם המשקיע לא יגלה התנהגות שאינה שקופה וישקיע בכם, צפו לתביעות עתידיות.

 

תוכנית מציאותית

המשקיע בוחן רבות את התוכנית העסקית שלכם, ועליה מסתמך בחישוב הרווחים מהשקעתו. היו מציאותיים, אל תשלו את המשקיע, ואל תציגו בפניו תכנית עסקית שאינה ריאלית.

 

אסטרטגיית יציאה

במהלך המשא ומתן, הציגו בפני המשקיע את האסטרטגיה שלכם, לפיה יוכל המשקיע לממש את השקעתו בתשואה מקסימלית. אל תשכחו, התשואה על ההשקעה מצויה בראש מעייניו של המשקיע.

 

שיתוף

בתהליך המשא ומתן העוסק בהסדרי הניהול, זכרו כי למשקיע זכויות השפעה על התנהלות החברה אשר ממומנת מכספי השקעתו. אומנם הדבר יוביל לחשש מצדכם, אודות אובדן שליטתכם בחברה, אך אל תשכחו כי משקיעים הם אנשים מקושרים ובעלי ידע רב, אשר יוכלו להוביל את חברתכם למקומות טובים וגבוהים יותר.

 

מידע

הזכות למידע שוטף היא זכותו של המשקיע. הימנעו מוויכוחים ומסרו את המידע השוטף למשקיע שלכם. אין טעם להסתיר מהמשקיע מידע, שהוא יוכל לגלות בשלב מאוחר יותר.

 

סכסוכים משפטיים

הימנעו מהם! משקיעים רבים יבחרו שלא להשקיע בחברות בעלות מחלוקות וסכסוכים משפטיים. כאשר עולה מחלוקת אשר עלולה להגיע לכדי תביעה, השתדלו להגיע לעמק השווה.

 

בדיקת נאותות

ערכו הכנה מראש. תוצאת הבדיקה הינה קריטית ביותר בהחלטתם האם להשקיע בכם או לא. דאגו כי כלל הדיווחים, הרישומים וההסכמים של החברה יהיו נגישים ובידכם, על מנת להציגם בפני המשקיע המעוניין.

 

התנהלות מעל הכל

לבסוף, אם בידכם רעיון טוב וחברה מתפתחת, ואתם זקוקים למשקיעים, התנהלו לפי הכללים האמורים מול המשקיעים, ובכך תגדילו את סיכויי ההשקעה בחברתכם, על פני השקעה באחרים ומתחרים.

 

מטבעות

אולי יעניין אותך גם

תכשיטים
טיפים פיננסים
זהב קונים רק אצל מומחים

כשמדובר בהשקעה במתכות יקרות, זהב היא אחת הבחירות הפופולריות ביותר. הסיבה לכך נובעת נכך שלזהב יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו לנכס יקר ויציב. הוא עמיד

קרא עוד »
מכשיר חישוב
טיפים פיננסים
הכל על המרת אינץ' לס"מ

אינץ' וסנטימטר הם שתי מידות האורך הקטנות הנפוצות ביותר. במידות הללו אנחנו עושים שימוש למדידה של גודל מוצרים, מרחקים קטנים, גדלים של מסכים ועוד. בישראל

קרא עוד »
גִלְיוֹן שָׂכָר
טיפים פיננסים
איך בוחרים שירותי חשבות שכר?

החלטתם לפנות לחשבות שכר במיקור חוץ ואתם מתחילים לחפש משרד שנותן את שירותי החשבות השכר הטובים ביותר. חשוב שתדעו על מה לשים דגש בחיפוש אחר

קרא עוד »
מטבעות
טיפים פיננסים
איך עושים תכנון פיננסי?

כיום תכנון פיננסי הוא הכלי הטוב והיעיל ביותר כדי לדאוג לעתיד שלכם ולעתיד ילדיכם. רוב האנשים מבצעים תכנון פיננסי אחת לכמה זמן באופן עצמאי או בעזרת איש מקצוע.

קרא עוד »
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
כיצד בוחרים יועץ משכנתא?

היום נדירות עסקאות הנדל"ן בהן דירה נרכשת ללא נטילת משכנתא. מחירי הדיור מאמירים וכדי לעמוד בתשלומים הגבוהים אין מנוס מלקיחת משכנתא. הציבור כבר יודע ששווה

קרא עוד »
מחשב נייד
טיפים פיננסים
מה זה ניהול לידים?

בעולם העסקי אנחנו שומעים לא פעם את המושג לידים, אבל לא תמיד ברור לנו על מה מדובר. בתור בעלי עסקים, לידים הם אחד הדברים החשובים

קרא עוד »
כיתת לימוד
טיפים פיננסים
מקצועות כלכליים מומלצים

כולם מגיעים לשלב מסוים בחיים בו הם מתבקשים להחליט כיצד ייראה העתיד שלהם. יש אנשים ששומרים על חלום מסוים מילדות ורודפים אחריו ויש כאלו שמוצאים

קרא עוד »