חיפוש פעילויות הדרכה

מ
x
עד
x

הזוכים לשנת 2017 בתחרות מנכ"לי עיריות ומועצות אזוריות על פרס על שם רוני פיינשיין

הגדל
הגדל

הזוכים לשנת 2017  בתחרות  מנכ"לי עיריות ומועצות אזוריות על פרס על שם רוני פיינשיין

בתחרות הנערכת זו השנה החמישית ברצף בין מנכ"לי  עיריות ומועצות אזוריות,  מוגשות הצעות למיזמים ניהוליים מצטיינים ברשויות המקומיות, אותם יוזם/מת המנכ"ל/ית של הרשות, עם עדיפות ליעדים ושירותים חברתיים לתושבים.

הקרן שמה דגש על חדשנות ויוזמות שבהן נעשית פעילות שהיא מעבר לתפקיד המוצהר של הרשויות המקומיות.

הפרס ייחודי בכך שהוא ניתן לאנשי הביצוע – המנכ"לים והמנכ"ליות ולא לנבחרי הציבור או לרשות עצמה. למעשה, זה הפרס היחיד הנותן הוקרה למנכ"לים ואומר להם תודה.

רוני פיינשטיין ז"ל שהלך לעולמו באפריל 2012, היה מזכיר עיריית ירושלים, ולאחר איחוד העיר והרחבתה, הוא יזם ועיצב בשיתוף פעולה עם משרד הפנים את התפקיד של מנכ"ל עירייה, ואף כיהן בעצמו  כמנכ"ל עיריית ירושלים בתקופת טדי קולק. רוני זכה בפרס קפלן על  פועלו.

הפרס ניתן על ידי קרן שהוקמה על ידי משפחתו וחבריו של רוני, וכן על ידי הג'וינט ובשיתוף פעולה עם  מרכז השלטון המקומי ומפעם השרון.

מידי שנה מוגשות הצעות על ידי המנכ"לים והמזכ"לים, וצוות של שופטים המורכב מאנשי ציבור הבקיאים בתחום העירוני בוחן את ההצעות ומחליט על הזוכים.

השנה הוגשו 26 הצעות: מספר שיא. למעשה, ניתן לומר ש 10% מהמנכ"לים/ות שלחו הצעה.

ועדת השיפוט הקפידה בעת השיפוט על כך שהמנכ"ל/ית הזוכה י/תהיה יוזם/ת הפרויקט וי/תלווה אותו בביצוע בשטח, וכן שהפרויקטים אכן יהיו חדשניים.

הטקס התקיים גם השנה במרכז השלטון המקומי. את הטקס הנחתה פרופ' יולי תמיר, אלמנתו של רוני, ונשאו בו דברים טל בקר פיינשטיין בתו של רוני, חתן פרס ישראל נחום ברנע וגדעון רייכר. את הפרסים העניקו דורון מילברג יו"ר פורום המנכ"לים, קרן כץ-דורון נציגת הג'וינט ושלמה דולברג מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, אשר אף הם נשאו דברים.
 
הזוכים בשנת 2017:

בפרס הראשון בסך 40,000 ₪ אשר יועברו לפרויקט עצמו,  זכה פיליפ אזרד, מנכ"ל עיריית אילת על פרויקט ייחודי וחדשני של "שירות עד הבית לאוכלוסיות מיוחדות" אותו הוא יזם ואותו הוא מוביל במסגרת מרכז ידידותי, יעיל, דיגיטלי ומקצועי לכלל התושבים. במסגרת הפרויקט אותרו 874 תושבים הזקוקים לשירות (196 ניצולי שואה, 389 סיעודיים ו – 289 מקבלי קצבת ניידות). במקום שתושבים אלה יצטרכו להגיע לעירייה – העירייה תגיע אליהם הביתה ותיתן להם את השירות.

בפרס השני בסך 10,000 ₪ הניתן על ידי הג'וינט ומיועדים להשתלמות של המנכ"ל או לימי עיון להעשרת עובדים המשתתפים בפרויקט,  זכה יוסי אלימלך, מנכ"ל מועצה אזורית חבל מודיעין על פרויקט "מחדדים עפרונות": כדי לקדם חדשנות ויצירתיות של עובדי המועצה, נערכה תחרות בין צוותים שונים של עובדים, ו – 3 הפרויקטים שזכו בתחרות הועברו לביצוע: ניידת העוברת בין היישובים השונים ומספקת שירותים, שירותי שתיל והעלאת נושא הנגישות.

כמו כן הוענק פרס הוקרה לסלים אבו ג'נב, מנכ"ל ירכא, על פרויקט בית מוצרט למוסיקה, המשרת 600 נערות ונערים מהיישוב, ומקדם תלמידים באמצעות המוסיקה. פרויקט זה איננו חדשני והוא מתקיים ביישובים רבים, אולם בשל המהפך שהוא חולל ביישוב, החליטו השופטים להעניק לו הוקרה. הרכב מבית הספר ליווה את הטקס בנגינה.